Porady

Zrób to sam, czyli proste triki na efektowne pisanki

Porady

Nie ma świąt Wielkiejnocy bez malowania i ozdabiania pisanek! Nie każdy znany sposób przygotowania jest bezpieczny dla dzieci, dlatego w Dzień Dobry TVN przedstawiamy przydatne triki. Zdradziła je Magdalena Kordaszewska.

Jaja barwione naturalnie... w rajstopie

Każda kobieta ma w domu rajstopy, a w tym wypadku przydadzą się nawet te z dziurami. Do wykonania tej pisanki potrzebujemy także małej roślinki - może być nawet chwast z ogródka. Jajko wkładamy do rajstopy razem z roślinką. Zwijamy mocno, tak aby przylegała do jajka i związujemy całość gumką recepturką. Następnie możemy to ugotować w cebuli lub barwnikach.

Jajko mądrzejsze od kury

Lepiliście kiedyś z ciastoliny? To czas, aby do tego powrócić. Możemy tworzyć jajka na wzór bohaterów ulubionej kreskówki czy filmu. Nasze specjalistki zrobił jajku dodatkowo okulary. Dzieki temu zyskało niecodzienny wygląd.

Robione techniką decoupage

Brzmi dość trudno i poważnie, ale nic bardziej mylnego! Technika decoupage polega na przyklejeniu wyciętego papieru/wzoru na odpowiednio spreparowaną powierzchnię. To bardzo proste: należy wyciąć kawałki serwetek o różnych wzorach i przykleić je na jajko klejem wodnym. Używa się do tego pędzelka. Na przyklejoną serwetkę trzeba jeszcze raz na koniec nałożyć warstwę kleju.

Jajko w wersji moro

Oto jajko po wojskowemu. Do wykonania takiej pisanki potrzebujemy jedynie ryżu, zamykanej torebki i barwnika. Ryż i barwnik należy wymieszać w torebce, a potem włożyć jajko i dalej mieszać. Następnie gotujemy to we wrzątku.

Wystrojone jajko

Sznurki, cekiny, kokardki - przyklejacie na jajo wszystko to, co macie pod ręką, w domu. Liczy się kreatywność!

Jajo styropianowe

Ze styropianu robimy kształt jajka. Malujemy flamastrami, lakierami do paznokci, wbijamy szpileczki.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Aleksandra Lewandowska

Pozostałe wiadomości