Styl życia

Kotlina Kłodzka – atrakcje i szlaki turystyczne dla rodzin z dziećmi

Styl życia

Koronawirus pokrzyżował urlopowe plany wyjazdowe wielu osób. Gdzie najlepiej wybrać się na wakacje z dziećmi? Proponujemy Kotlinę Kłodzką. O atrakcjach i ciekawych szlakach turystycznych opowiedział nam Adam Marczewski, Starszy Instruktor Ratownictwa Górskiego GOPR.

Kotlina Kłodzka – ciekawe szlaki turystyczne

Jeśli jeszcze nie zaplanowaliście rodzinnego urlopu, wraz z naszym gościem zdradzimy wam ciekawe i godne zainteresowania szklaki turystyczne Ziemi Kłodzkiej, położone na południe od Dolnego Śląska. Najsłynniejszą częścią tego terenu jest oczywiście Kotlina Kłodzka, która oblegana jest przez turystów. Na jej atrakcyjności wpływają nie tylko piękne widoki i krajobrazy, ale także liczne zabytki, formy skalne oraz atrakcje turystyczne. W tym miejscu dobrze rozwinięta jest także baza noclegowa. W takich uzdrowiskach jak Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój znajdziemy mnóstwo ośrodków i kwater prywatnych. Dla aktywnych wczasowiczów także mamy dobrą wiadomość. W Kotlinie Kłodzkiej znajduje się wiele szlaków turystycznych zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów.

Nasz specjalista zaprasza na czterodniową wycieczkę po pięknej okolicy. Trasa rozpoczyna się w Karłowie, obejmuje spacer po Górach Stołowych, Strzelińcu oraz niesamowitych formach skalnych. Jak przyznaje, jest to wycieczka zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i dorosłych.

Turystyczne miejsca na wakacje

Kotlina Kłodzka to nie tylko Góry Stołowe z licznymi rezerwatami przyrody i formacjami skalnymi. Na tym terenie znajduje się wiele malowniczych miejsc. Do najchętniej wybieranych przez pana Adama Marczewskiego należą m.in. Wambierzyce, gdzie znajduje się stara bazylika oraz Szczeliniec Wielki, gdzie możemy wdrapać się na najwyższy szczyt Gór Stołowych.

Nie lada atrakcją są także Błędne Skały, czyli labirynty skalne, powstałe na skutek wietrzenia piaskowca, sięgające około 6-10 metrów wysokości. W miejscu tym został utworzony także rezerwat przyrody oraz oryginalny punkt widokowy "Skalne Czasze", z którego rozpościera się widok na Karkonosze.

Godna zainteresowania jest także Twierdza Kłodzko, po której przewodnik oprowadzi nas ubrany w historyczny mundur. Ponadto na najwyższym punkcie obronnym można przejść ciekawe szkolenie przy jednej z armat. Dodatkową atrakcją są także podziemne korytarze

Tu jest piękna trasa do zwiedzania z przewodnikiem. Stary ratusz, Most Żelazny, stare miasto

- powiedział.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości