Styl życia

Policjantka z artystyczną duszą. W centrum jej obrazów są oczy kobiet po przejściach

Styl życia

Autor:
Izabela
Dorf
Reporter:
Sylwia Repeła
Policjantka z artystyczną duszą
Policjantka z artystyczną dusząDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Kinga Mikołajska to policjanta z Wałbrzycha, której pasją jest malowanie obrazów. Prace funkcjonariuszki odzwierciedlają emocje, które towarzyszą jej podczas służby, a głównymi ich bohaterkami są kobiety, których los nie oszczędzał.

Policjantka malująca obrazy

Mł. asp. Kinga Mikołajska od 14 lat pracuje w zespole do spraw wykroczeń w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i zajmuje się sprawami związanymi z kradzieżami, zakłócaniem ciszy nocnej i konfliktami sąsiedzkimi. - Musi też wyjeżdżać w teren, zbierać dowody w sprawie. Na pewno jest to stresujące, trzeba być odpornym psychicznie - powiedziała asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.

Jak stwierdziła Kinga Mikołajska, najbardziej emocjonujące sytuacje przeżywają kobiety. - Zazwyczaj są to ich jakieś problemy rodzinne, problemy w małżeństwie. Wylewają różne historie, które często chcą zataić przed całym światem - powiedziała.

Policjantka malująca obrazy

Z uwagi na pracę Kingą Mikołajską targają emocje, ale stara się je rozładować, malując obrazy. - W zaciszu domowym wyciągam sztalugę, płótna i tworzę coś na podstawie doświadczeń, które przeżywam - wyjaśniła.

Prace policjantki przedstawiają wizerunki kobiet - głównie tych po przejściach, zaś w centrum uwagi są ich oczy, które bywają smutne, wystraszone, a czasami zaciekawione.

Kinga Mikołajska prezentowała swoje prace m.in. w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. - Sztuka współczesna polega na tym, żeby wzbudzać emocje (...) i myślę, że każdy z tych obrazów porusza w nas jakąś strunę - stwierdził Jacek Drejer z Muzeum Porcelany.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Reporter: Sylwia Repeła

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości