malowanie obrazów

  Jest idolem reżysera "Diuny".

  Rysowanie krajobrazu daje artyście bardzo wiele możliwości wyrazu. Krajobraz jesienny może być jasny i słoneczny, ale też deszczowy i pochmurny, krajobraz wiosenny również może być różnorodny. W tym artykule dowiedziesz się, jak narysować krajobraz.

  Nowoczesna sztuka przybiera różnorodne formy – dla wielu artystów ważny jest sam proces tworzenia obrazu. Tak właśnie jest w przypadku nurtu action painting, do którego zaliczana jest technika drippingu. W tego rodzaju malarstwie liczą się emocje, kolorystyka i faktura obrazu, które pokazują proces jego powstawania.

  Dariusz "Kamol" Kamys jest znany publiczności jako gwiazda kabaretu Hrabi. W czasie izolacji odkrył jednak, że chce rozwijać talent malarski. Co przedstawiają jego obrazy? Kamera Dzień Dobry TVN zajrzała do malarskiej pracowni kabareciarza.

  Wokalistka jazzowa Urszula Dudziak od kilku lat prowadzi kanał na YouTube. Bohaterką najnowszego filmu gwiazdy będzie jej córka, Mika Urbaniak, która w czasie pandemii zaczęła malować obrazy. Co jej daje nowa pasja? Z paniami spotkał się dziennikarz, Mateusz Hładki.

  To jedyna taka galeria w Polsce. Wielkoformatowe dzieła sztuki można podziwiać na odremontowanych wiejskich wiatach PKS-u. Folkowe Przystanki są prawdziwą atrakcją regionu łódzkiego. Skąd wziął się ten pomysł?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan pojechał do Świnoujścia, by spotkać się z ciekawymi artystami. Będąc wśród nich, nabrał ochoty na namalowanie obrazu. Gdzie szukał inspiracji? Co uwiecznił na płótnie? Zobaczcie!