Styl życia

"Miała piękne życie i dowiedziała się o chorobie", czyli historie kobiet, które zaczęły wszystko od nowa

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Historie kobiet, które zawalczyły o siebie
Historie kobiet, które zawalczyły o siebie Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Katarzyna Olubińska-Godlewska napisała kolejną książkę. Tym razem opowiedziała historie siedmiu kobiet, które wbrew przeciwności losu postanowiły zawalczyć o siebie i dążyć do wyznaczonych celów. Autorka "Szczęścia w wielkim mieście" w Dzień Dobry TVN pojawiła się wraz z dwiema swoimi bohaterkami, Dominiką Butkiewicz i Sylwią Szymaniuk.

Książka Katarzyny Olubińskiej-Godlewskiej o wyjątkowych kobietach

Siedem kobiet znalazło się na życiowych zakrętach, w sytuacjach trudnych, czasami bez wyjścia. Jednak zrobiły pierwszy krok i całkowicie odmieniły swoje życie. Były silne i odważne. Pokonały lęk. O tym, co przeżyły, opowiedziały Katarzynie Olubińskiej-Godlewskiej w książce "Szczęście w wielkim mieście". To pełne pasji i wzruszeń rozmowy o szukaniu drogi do szczęścia.

- Cieszę się, że możemy o tej książce powiedzieć. Zwłaszcza dzisiaj, jakieś dobre słowo nadziei. To moja czwarta książka. Bohaterki trafiły do mnie same, jakoś tak jest u mnie w życiu, że te historie same do mnie przychodzą. Zdecydowałam się na opisanie historii siedmiu kobiet. Dwie z nich są dzisiaj z nami. Z Sylwią spotkałyśmy się w Medjugorie. To jest takie moje miejsce duchowe. Sylwia pojechała tam podziękować za zdrowie, bo jej zakręt był związany z tym, że mieszkała w Irlandii, gdzie miała piękne życie, piękny dom i dowiedziała się o chorobie. Przeszła długą drogę. A z Dominiką spotkałyśmy się w internecie. Natrafiłam na jej profil. Ona też ma niesamowitą historię, bo wcześniej była analitykiem finansowym, a dzisiaj robi różańce - opowiedziała Katarzyna Olubińska-Godlewska.

Jak to się stało, że życie Dominiki Butkiewicz tak diametralnie się zmieniło? - Czasami sama się zastanawiam, jak to wszystko potoczyło się w moim życiu. To było coś, czego nie planowałam. (...) Będąc na urlopie macierzyńskim, poszukiwałam swojej drogi. Dużo o niej rozmyślałam, modliłam się. Kiedy zrobiłam pierwszy różaniec, założyłam konto na Instagramie. Pokazywałam swoje kolejne różańce i opisywałam różne swoje przemyślenia. To poszło w taką stronę, że teraz to jest moja praca - powiedziała Dominika.

Z kolei Sylwia Szymaniuk deklaruje, że w pewnym sensie jest wdzięczna za swoją chorobę. - Przez nią bardzo dużo się zmieniło. Gdyby nie choroba, pewnie nie wróciłabym nigdy z Irlandii do Polski, bo mieszkaliśmy tam 15 lat. Zaczęłam robić zdjęcia, kiedy dowiedziałam się o chorobie. Wcześniej pracowałam w dużej firmie logistycznej w Dublinie. A teraz głównie robię zdjęcia portretowe, zawsze o tym marzyłam - wyznała Sylwia.

Kobiety, które zaczęły życie od nowa

Potrafimy przez lata tkwić w życiowych sytuacjach, które nie przynoszą nam radości, spełnienia, satysfakcji. Do zmiany potrzebny jest impuls. - Dziewczyny mówią o tej pięknej stronie szukania drogi. Czasami to jest nasz świadomy wybór, ale czasami to życie za nas wybiera. Takie historie też są w tej książce. Na przykład jest historia Ewy, która jest architektem. Nagle w jej rodzinie trzy starsze osoby bardzo zachorowały i musiała zaopiekować się nimi i zupełnie przeorganizować swoje życie. Albo jest historia młodej pani doktor, która po studiach trafia do pracy na oddział covidowy, gdzie musi decydować o życiu innych i podejmować takie decyzje, które ją przerastają. Sama też doświadcza straty. To są różne historie, czasami trudne. O tym, że życie stawia nas w miejscu, w którym nie chcielibyśmy się znaleźć i jak wtedy sobie z tym poradzić - powiedziała Katarzyna Olubińska-Godlewska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości