Katarzyna Olubińska

  Katarzyna Olubińska

  Katarzyna Olubińska-Godlewska napisała książkę, w której opowiedziała historie siedmiu kobiet. Wbrew przeciwności losu postanowiły zawalczyć o siebie.

  Ojciec Jarosław Krawiec jest przełożonym Dominikanów w klasztorze w Kijowie. U duchownych schroniło się 14 osób, które próbują przetrwać czas wojny.

  Do rozpoczęcia sylwestrowych imprez zostało zaledwie kilka godzin. Czy przez tan czas można się nauczyć tańczyć? Nasi dziennikarze Katarzyna Olubińska-Godlewska i Marcin Sawicki podjęli się takiego wyzwania. Jak im poszło? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Kościół powinien łagodzić spory i jednoczyć ze sobą ludzi. Tymczasem od dłuższego czasu dzieli, wskazuje tych, którzy mogą się czuć w nim bezpiecznie i tych, którzy nie mogą liczyć na jego wsparcie. Jak to naprawić? Co zrobić, aby kościół znowu stał się miejscem, do którego chce się przychodzić? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim, autorem książki "O bliskości. Jak żyć razem w podzielonym świecie".

  "Bóg w moim domu" to najnowsza książka naszej redakcyjnej koleżanki, dziennikarki Katarzyny Olubińskiej-Godlewskiej. To niezwykła opowieść o domu, świadectwie wiary i pożegnaniu z ukochaną mamą - Marią. Dlaczego zdecydowała się na tak osobiste wyznanie? Komu chce pomóc? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  "Bóg w moim domu" to trzecia i jednocześnie najbardziej osobista książka Kasi Olubińskiej. Dziennikarka Dzień Dobry TVN napisała ją w bardzo trudnym dla siebie czasie - po śmierci mamy. W rozmowie z Anną Kalczyńską wyjawiła, jakie emocje jej wtedy towarzyszyły i przyznała, że doświadczyła wtedy kryzysu wiary.

  Praca listonoszy i kurierów nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza teraz, gdy jest mróz. Jak na co dzień wygląda ten zawód? Postanowili to sprawdzić nasi reporterzy, którzy dostarczali przesyłki widzom Dzień Dobry TVN. Sprawdź, jak im poszło.

  Krystyna Zofia Lesińska wiodła w Polsce stabilne życie. Miała dobrą pracę i narzeczonego u swego boku. Kiedy jednak pewnego dnia jej życie prywatne legło w gruzach, postanowiła porzucić ukochane miasto i wyjechać do dobrze znanej Danii. Tam poznała wyjątkową przyjaciółkę. O swoim przywiązaniu do Łatki opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Choć sezon ślubny trwa latem, już teraz zaczyna się gorączka przygotowań. Byliśmy z kamerą na targach ślubnych. W studiu Dzień dobry TVN Izabela Janachowska opowiedziała o najnowszych trendach ślubnych. Ile czasu trwają przygotowania?

  "Sztuki walki" to nowy cykl na blogu Anny Lewandowskiej zawierający trudne rozmowy z silnymi kobietami, które muszą walczyć o istotne sprawy niemal każdego dnia. Co skłoniło Anię do przeprowadzania takich wywiadów? Czy w jej życiu też były momenty, kiedy musiała walczyć? Jak chciałaby wychować swoją córkę? Jak sobie radzi z hejtem, który spadł na nią i jej męża po mundialu w Rosji? Z Anią rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  W kawiarence Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Annę Grabek, pedagog i nauczycielkę matematyki. Jej zdaniem dzięki grom "Kapitan Nauka" dzieci mogą doskonalić swoje umiejętności na różnych polach, ale też mogą nauczyć się przekrywać. Czym jest zdrowa rywalizacja? Przegrana często wywołuje u dziecka złe emocje. Należy z nim wówczas porozmawiać i zachęcić do ponownego podjęcia wyzywania.

  Ks. Paweł Michalewski na co dzień pracuje w jednej z opolskich parafii. Jest katechetą w liceum i kapelanem harcerzy. Jego znakiem rozpoznawczym jest rower i przemierzone na nim kilometry. Od kilku lat prowadzi bloga "Ksiądz na rowerze". Skąd u niego takie zamiłowanie do sportu? I kiedy pojawił się pomysł na bloga? Ks. Paweł jest dla swoich uczniów wielką inspiracją. Samorząd szkolny wręczył mu nagrodę w kategorii "brat duszy uczniowskiej". O pasji do sportu, blogu i niekonwencjonalnej ewangelizacji młodzieży z ks. Pawłem Michalewskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Konrad i Przemysław Wojterkowscy są braćmi, ale odkryli to dopiero po ponad 40 latach. Dlaczego nie wiedzieli o swoim istnieniu? W jaki sposób i dzięki komu poznali prawdę? Ekipa Dzień Dobry TVN towarzyszyła im podczas ich pierwszego spotkania.

  Sale koncertowe na jej występach pękają w szwach. Na Youtube może pochwalić się milionowymi odsłonami. Teresa Werner to wokalistka, którą kochają Ślązacy. W czym tkwi tajemnica jej sukcesu? Co o Teresie mówią jej współpracownicy? I jak Teresa radzi sobie z zainteresowaniem mężczyzn? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  W drugim dniu konklawe, 16 października 1978 r., krakowski kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Świat był zaskoczony tą decyzją, ponieważ po raz pierwszy od 455 lat na Stolicy Piotrowej zasiadł biskup, który nie był Włochem i do tego miał tylko 58 lat. Wojtyła przybrał imię Jan Paweł II.

  Najnowszy sezon "Domowych rewolucji" rusza już dzisiaj. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska odwiedziła Dorotę Szelągowską, gospodynię programu na planie. W jak krótkim czasie ekipa Doroty przeprowadza remont? Ile osób pracuje nad efektem finalnym? Czy Dorota kłóci się ze swoją ekipą remontową? I jak dzieli swój czas między pracą nad programem, a opieką nad maleńką córeczką?

  Zmieniła imię i styl życia. Dziś jest matką i żoną. Jak wygląda nowe życie popularnej "Frytki"? Co jest dla niej najważniejsze i jak odnosi się do swojej rozrywkowej przeszłości, czy czegoś żałuje? Co chciałaby przekazać za pośrednictwem swojej książki? Maja Frykowska: "Byłam mocno zgubiona. Bóg usłyszał moje wołanie".

  Skóra po wakacjach jest pięknie opalona i wypoczęta. Niestety, nadmierna ekspozycja na słońce powoduje, że skóra jest wysuszona i odwodniona. Zwiększa się również ryzyko przebarwień. O tym, jak zadbać o skórę po lecie, by przywrócić jej jędrność i blask, Katarzyna Olubińska rozmawiała z Iwoną Baczyńską. Kosmetolog zwróciła uwagę, że kluczową sprawą w pielęgnacji jest demakijaż oraz nawilżanie. Jakich używać do tego produktów?

  Dziewięcioletni Borys cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną - leukodystrofię metachromatyczną (w skrócie MLD). Kiedy choroba dała o sobie znać, chłopiec zaczął cofać się w rozwoju - przestał chodzić, mówić i samodzielnie jeść. Ile miał lat, kiedy pojawiły się pierwsze symptomy MLD? Jaka była reakcja rodziców Borysa, kiedy dowiedzieli się o chorobie syna? Jak teraz funkcjonuje rodzina? Z Borysem i jego rodzicami spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Na co dzień walczą o wyniki oglądalności i uwagę widzów. Tym razem dziennikarze zmierzyli się na noże. Na 7. charytatywnych zawodach kulinarnych dziennikarzy. Dla kogo tym razem walczyli? Czy Krzysztofowi Skórzyńskiemu i Katarzynie Zdanowicz zdarzyła się w kuchni porażka? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Pozytywki Dzień Dobry TVN to wyróżnienie dla tych, którzy swoją energią, pasją, optymizmem i sercem dzielą się z innymi, wspierając, pomagając i wywołując uśmiech na twarzy. Dziś przypominamy Państwu naszych dotychczasowych laureatów. Dziękujemy im z całego serca za to jacy są!

  Na plaży w Kołobrzegu Katarzyna Olubińska spotkała Paulinę Krupińską i małych superbohaterów. Jakie moce pokazali dziennikarce Dzień Dobry TVN?

  Ruszyła akcja T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami. Jej ambasadorami są między innymi: Anna Dec, Aleksandra Goss i Robert Korzeniowski. Jak się przyłączyć do akcji? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Dziennikarka Katarzyna Olubińska miała okazję spotkać się z szefem kuchni i wicemistrzem Polski grillowania Łukaszem Konikiem. Powiedział jej między innymi, jakie mięsa powinny znaleźć się na grillu i jak długo należy grillować steki.

  Kołobrzeg to jeden z najdynamiczniej rozwijających się kurortów w Polsce o niezrównanym uroku i bogatej historii. Jakie atrakcje - oprócz wielu obiektów sanatoryjnych i spa & wellness - czeka tam na turystów? Zobaczcie.

  Julka Cymbaluk to zwyciężczyni drugiej edycji MasterChef Junior. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej pokazała, jak przygotować koktajl na bazie kawy.

  W kuchni Dzień Dobry Wakacje Piotr Kucharski przygotował pyszne grillowane dania. Pomagała mu nasza dziennikarka Katarzyna Olubińska.

  Od samego rana w naszej kawiarence urzędowała prawdziwa księżniczka z bajki! Wspólnie ze swoim przyjacielem chomikiem i naszą reporterką Katarzyną Olubińską w arkana bycia księżniczką wprowadzała wszystkie dziewczynki, które odwiedziły TVN Cafe! :)

  Pamiętacie dominikanki, które podbiły internet pingwinim chodem? Siostry zbierają pieniądze na dom pomocy społecznej. Niestety ktoś je okradł. Co im zabrano? Czy złodziej został złapany? Na jakim etapie jest budowa domu? Jakiej pomocy potrzebują dominikanki? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z siostrami: Tymoteuszą i Elizą.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś Jurka Owsiaka i najlepszych młodych ratowników, spośród 2,5 miliona dzieci, które wzięły udział w kursach pierwszej pomocy organizowanych przez WOŚP!