Styl życia

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kampera? "Najważniejsza jest szczelność"

Styl życia

Wybuch pandemii znacznie zmienił nasz sposób podróżowania. Kiedy loty zostały wstrzymane, a hotele nie przyjmowały gości, najlepszym środkiem lokomocji stało się auto. W tym czasie wiele osób zdecydowało się na zakup kampera, czyli "domu na kółkach". Mimo że świat powoli się otwiera po lockdownie, to ich popularność nie słabnie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie kampera? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Krzysztofem Lubianem, specjalistą ds. sprzedaży samochodów kempingowych.

Jakie są rodzaje kamperów?

Kamper (samochód kempingowy) to specjalnie zbudowane lub wyposażone auto turystyczne. Pasażer może w nim odpoczywać, spać, a także przechowywać i przygotowywać pożywienie. - Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kampery typu blaszak, czyli takie, które praktycznie nie mają okien. Warto dodać, że takie samochody robione są także na zamówienie, tak aby spełniały oczekiwania klientów - mówił w Dzień Dobry TVN Krzysztof Lubian, specjalista ds. sprzedaży samochodów kempingowych.

Tym, co może zniechęcać do zakupu takiego samochodu, jest jego cena. Za niektóre modele trzeba zapłacić ponad 300 tysięcy złotych. Na rynku są też dostępne używane modele za ok. 20-30 tysięcy. - Pociąga to za sobą pewne ryzyko. Osoby, które myślą o zakupie kampera, a które wcześniej nie miały do czynienia z taki samochodami, powinny przyjrzeć się również takim ofertom - dodał specjalista.

Kamper - na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?

Podróżnicy, którzy zdecydują się na zakup używanego modelu lub po prostu starszego modelu, muszą się upewnić, czy auto jest szczelne. - To najważniejsza rzecz. Trzeba sprawdzić szczelność ścian, okien. Jeśli gdzieś będzie jakaś szczelina i do samochodu zacznie dostawać się woda, to niewykluczone, że w aucie pojawi się grzyb - dodał specjalista.

Warto również zwrócić uwagę na jego wyposażenie. - Kamper powinien mieć kuchenkę, ogrzewanie oraz własne przyłącze gazowe - dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz Player.pl.

Zobacz także:

78-letnia Urszula Dudziak o swoim życiu: "Noszę wiek jak koronę. Nie dam sobie wmówić, że nie wypada"

Aktor Rafał Mohr ma nowy zawód. "Jestem pierwszym w Polsce mężczyzną z tym certyfikatem"

Piotr Rubik wspomina udział w "Power Couple". "To były niezwykle trudne 3 tygodnie"

Autor: Katarzyna Oleksik

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości