Styl życia

Prawdopodobnie najbardziej wysportowany mops w Polsce. Poznaj fit Bułkę

Styl życia

Mopsy kojarzą się bardziej z kanapą niż aktywnościami. Jednak Bułka i jej pani walczą ze stereotypami rasy i udowadniają, że mops też może być sportowcem. Nie uwierzysz, jakie sztuczki potrafi.

Mops. Cechy rasy

Mops to pies towarzyski. Jest bardzo rodzinny, źle znosi samotność. Rasa liczy prawdopodobnie 1000 lat i pochodzi z Chin. Szkielety mopsów są odkrywane w starożytnych grobowcach z niemalże każdej dynastii. Trzeba bowiem wiedzieć, że chińskie rasy miniaturowe psów mogli posiadać tylko przedstawiciele dworu cesarskich Chin. Za hodowlę poza murami pałacu groziła kara śmierci. Wydawałoby się, że pies z takimi korzeniami będzie preferować tylko kanapę. Nic bardziej mylnego. W przerwach od słodkiego lenistwa, mopsy lubię się wygłupiać i mimo krótkich nóżek kochają być w ruchu.

Mops Bułka robi sztuczki w Dzień Dobry TVN

Tę mopsią cechę wykorzystała groomerka Aldona Żmuda.

- Moje serce zawsze biło do spłaszczonych ryjków. Całe życie byłam zakochana, ale nigdy nie chciałam, żeby mój pies leżał i się nudził – tłumaczy.

Bułka umie wiele sztuczek. Podawanie łapy czy robienie obrotów to nic. Mopsica pokonuje przeszkody, a na komendę wskakuje na plecy swojej właścicielki. Być może to najbardziej wysportowany pies tej rasy w Polsce. Jak zachęcić mopsa do takiej aktywności?

- Każdy pies chce być blisko swojego człowieka, chce z nim pracować, chodzić na spacery. To tak jak my - chodzimy do pracy, bo dostajemy za to wynagrodzenie. Ona robi sztuczki, bo dostaje za to jedzonko. Jedzenie dostaje wtedy, kiedy zrobi coś dobrze – tłumaczy Aldona Żmuda.

Ze swoim psem trenuje od szczeniaka. Każdy dzień zawiera elementy treningu, by Bułka nie wyszła z wprawy. Sztuczki mopsica prezentowała w studiu Dzień Dobry TVN.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Pietrzak

Pozostałe wiadomości