Styl życia

Łamigłówki to świetna gimnastyka mózgu. Oto kilka niezawodnych zadań dla całej rodziny

Styl życia

Autor:
Adam
Barabasz
Gry i zabawy na spostrzegawczość

Kochają je dzieci i dorośli, mają różny stopień trudności i charakter. Łamigłówki to świetny sposób nie tylko na zabicie czasu, ale też wspaniała gimnastyka umysłu. Animatorka, Kasia Wierbiłowicz zaprezentowała zestaw zagadek.

Gry i zabawy na spostrzegawczość

W czasach komputerów i tabletów łatwo zapomnieć, że do dobrej zabawy wcale nie potrzeba prądu. Łamigłówki wspaniale pobudzają umysł do działania, rozwijają spostrzegawczość, a do ich przygotowania nie potrzeba wielkich nakładów finansowych. W większości przypadków wystarczy kartka papieru, coś do pisania lub naczynia, które posiadamy w domu.

Pomysły na gry

Kasia Wierbiłowicz zaprezentowała w Dzień Dobry TVN kilka zabaw, które nie tylko w mig rozprawią się z nudą, ale również rozbudzą naszą inteligencję i refleks. Jakie zatem rozrywki możemy zafundować naszemu umysłowi?

  • Labirynt to klasyczna gra, której celem jest przedostanie się przez gąszcz ślepych zaułków i krętych dróg. Trzeba się trochę pogimnastykować, aby nie zabłądzić i dotrzeć do celu.
  • Matematyczne zapałki to łamigłówka, którą starsze pokolenie pamięta jako nadruk na pudełkach zapałek. Matematyczne równanie ułożone z drewnianych patyczków będzie prawidłowe wyłącznie pod warunkiem przełożenia jednego z nich.
  • Gdzie jest piłka - do zabawy niezbędne są trzy nieprzezroczyste kubki oraz piłeczka. Zadanie graczy polega na odgadnięciu, pod którym z nich znajduje się zabawka.
  • Memory - do zorganizowania rozgrywki można wykorzystać nawet rodzinne zdjęcie. Zawodnicy przyglądają się fotografii, a następnie odpowiadają na pytania dotyczące szczegółów obejrzanego obrazka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Kamiński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości