Związki i seks

Katarzyna Pakosińska i Irakli Basilaszwili o sposobach na świętowanie rocznic. Jak to wpływa na związek?

Związki i seks

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Czy obchodzicie każdą rocznicę ślubu?

Katarzyna Pakosińska i jej mąż Irakli Basilaszwili niedawno obchodzili 4. rocznicę ślubu. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym, jak celebrowali ten dzień, a psycholog Marzena Mawricz wyjaśniła, jak takie święta wpływają na relację.

Kwiatowa rocznica ślubu Katarzyny Pakosińskiej

Katarzyna Pakosińska i Irakli Basilaszwili pobrali się 19 sierpnia 2017 roku. Niedawno w wyjątkowy sposób świętowali 4. rocznicę ślubu. Nie było tradycyjnej, romantycznej kolacji w domu - małżonkowie wybrali się w góry.

- W tym roku wymyśliliśmy sobie Bieszczady. Irakli tak naprawdę poznał całą Polskę przy okazji moich tras koncertowych, a Bieszczady były cały czas nieodkryte. Okazało się, że to jest taka wisienka na torcie. On powiedział: "Kawałek Gruzji znalazłem". Jest cudnie - podkreśliła Katarzyna Pakosińska, artystka kabaretowa. - Wysoko, góry. To jest cudowne, od razu poczułem się jak w domu - dopowiedział Irakli Basilaszwili.

Małżeństwo na co dzień również sprawia sobie przyjemności i przygotowuje małe niespodzianki. Bukiet kwiatów, śniadanie czy jajka ugotowane w taki sposób, który lubi aktorka - to drobne gesty, które powodują, że nie wpadają w rutynę, a celebrują miłość.

Czy obchodzenie rocznic ślubu wpływa na związek?

Psychoterapeutka par Marzena Mawricz w Dzień Dobry TVN przyznała, że świętowanie rocznic ma olbrzymie znaczenie dla budowania bliskości.

- Dobrze byłoby, gdyby para tworzyła wspólne ceremonie. To nie muszą być powtarzane daty, ale pary potrzebują rytuałów, czegoś wspólnego, co je określa. Kobiety oczekują, by mężczyźni pamiętali. Kiedy już związek trwa dłużej, to mniej tego potrzebujemy, a nawet same jesteśmy inicjatorem rocznicy. Ważny jest jednak sposób, w jaki będziemy to robić - tłumaczyła.

Co więcej, gdy rodzice obchodzą rocznice dają wówczas wspaniały przykład dzieciom. - Często o tym zapominamy, że dzieci budują swoją tożsamość, zakorzeniają się pokoleniowo, a to oznacza, że potrzebują od rodziców wspomnień. Fajnie jest, kiedy spotykamy się na kanapie ze zdjęciami albo po prostu puszczamy film i opowiadamy o tym, jak się poznaliśmy, jak wyglądały zaślubiny - podkreśliła psycholog.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości