Newsy

Katarzyna Zdanowicz napisała książkę o żonach polskich himalaistów. "To nie jest tak, że wszystko jest kolorowe"

Newsy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Źródło:
TVN24

Dziennikarka TVN24 Katarzyna Zdanowicz napisała książkę, w której zawarła rozmowy z żonami znanych polskich himalaistów. W "Zawsze mówi, że wróci" ukazana została perspektywa dziewięciu kobiet, które, gdy ich mężowie wyruszają zdobywać górskie szczyty, zostają w domu i stawiają czoła codzienności.

Nowa książka Katarzyny Zdanowicz

Z okazji premiery książki, 15 września 2021 roku dziennikarka zorganizowała spotkanie autorskie. Opowiedziała na nim o swojej książce - streściła historie dziewięciu niezwykłych kobiet, które walczą z trudami codzienności, podczas gdy ich mężowie stają się bohaterami w oczach wielu osób.

- To nie jest tak, że wszystko jest kolorowe. Przez to, że to jest tak prawdziwe, niepodkoloryzowane, jest dla mnie autentyczne i warte przeczytania też jako odskocznia od pewnych trudów, a czasami i zastanowienia się nad ważnymi pytaniami – powiedziała dziennikarka w rozmowie z TVN24.

Codzienność bez mężów

Jak podaje TVN24, Katarzyna Zdanowicz podczas spotkania autorskiego podkreśliła, że "trud włożony w wychowanie dzieci, tworzenie związku i domu zasługuje na opisanie i na wypełnienie luki, która dopełnia obraz herosa, alpinisty i himalaisty".

Opowiedziała także, że książka celowo nie została napisana w formie wywiadów, aby nie skupiać uwagi na autorce. Możemy w niej znaleźć historie kobiet, którym dziennikarka całkowicie oddała głos. Podsumowała też, że choć w publikacji znajdują się opowieści o odejściu, nie jest ona o żałobie.

Zobacz wideo: Jak wysoko sięga miłość – historie żon himalaistów

Zobacz także:

Najlepsze książki 2020 roku dla dzieci i dla dorosłych. 6 tytułów, które warto przeczytać

Literackie rekomendacje Mariusza Szczygła. Jakie książki warto przeczytać?

Himalaje kłamstw, czyli wspinacze, którzy nie weszli na szczyt. Najmniej wątpliwość wzbudza Polak

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości