Rodzina z TikToka o hejcie
Ewa Makówka z tatą Zygmuntem zaczęli publikować na TikToku filmy ze wspólnych występów. Razem śpiewali utwory takich artystów jak Mata czy Young Leosia. Ich filmy bardzo szybko zyskały popularność. Pierwsze nagranie po kilku godzinach miało już około 50 tysięcy wyświetleń.
- Później następny filmik i następny i coraz większe wyświetlenia, że aż doszło do miliona. Z jednej strony się bardzo cieszyliśmy, a z drugiej pojawił się hejt, na który myślałam, że jestem przygotowana. Niestety nie byłam - tłumaczyła Ewa Makówka w rozmowie z Daria Pacańską.
Hejt dotyczył przede wszystkim tego, że tata Ewy śpiewał z nią piosenki współczesnych artystów sceny hiphopowej. - Mówili, że to dziadek, więc na początku były takie hejty, że po prostu zmuszam tatę, że go przetrzymuję w tej łazience, żeby tata mrugnął jednym okiem jak dzieje się mu krzywda - powiedziała Ewa.
I dodała: - Najbardziej przykra taka rzecz, którą przeczytałam w tych komentarzach, to "czy dziad żyje?". To było strasznie przykre. Tym bardziej, że mój tata chorował na różne choroby.
Wpływ hejtu na zdrowie psychiczne
Jak wspomina mama Ewy, pani Jadwiga, dało się zauważyć zmianę w zachowaniu jej córki. - Mnie to przeraziło - wyznała. Tiktokerka korzystała z porad psychologa, ale potrzebowała większego wsparcia. Była nerwowa, nakładała ogromną presję, żeby wszystko było idealne.
- Oczywiście weszły lęki, spać nie mogłam, ogromny stres. Nie cieszyło mnie to kompletnie, a powinno mnie to cieszyć. Dostałam leki od pani doktor, teraz jest lepiej, ale myśli samobójcze miałam prawie codziennie - wyznała Ewa Makówka.
W pewnym momencie hejt ustał. Zaczęły pojawiać się przede wszystkim komentarze wspierające. Rodzina zdradziła, kiedy ten moment nastąpił. - Myślę, że jak powiedzieliśmy o tym, że jestem z domu dziecka. 1 kwietnia powiedziałam, że dla jednych to jest Prima Aprilis, a dla nas to szczególne święto - wyjaśniła.
Ewa, pani Jadwiga i pan Zygmunt w rozmowie z Darią Pacańską opowiedzieli, jak wyglądała ich droga do stworzenia rodziny, jak wyglądał proces adopcyjny, od kogo Ewa usłyszała, że jest adoptowana i o innych trudnościach, które spotkały ich na różnych etapach życia. Materiał do zobaczenia na górze artykułu.
Myśli samobójcze - gdzie szukać pomocy?
Jeśli masz objawy kryzysu emocjonalnego - nie czekaj. W Polsce dostępnych jest kilka zupełnie bezpłatnych, całodobowych infolinii, na których znajdziesz pomoc.
Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, telefon: 800 702 222
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
Pomoc dla osób w kryzysie – gdzie i jak jej szukać? Sprawdź po tym linkiem.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Podglądała współlokatorów przez ukrytą kamerę. "Nigdy nie doświadczyłam czegoś takiego"
- Samodzielna matka mieszka z dziećmi w kamperze. "Uwielbiam twoją codzienność"
- Ariana Grande padła ofiarą body shamingu. Jej apel poruszył internautów do łez. "Bądźcie delikatni dla siebie i innych"
Autor: Daria Pacańska
Reporter: Daria Pacańska
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online