Ewa Makówka wraz z tatą postanowiła zamieszczać filmy na TikToku. Nagrania bardzo szybko zyskały popularność i, niestety, szybko przyszła też fala hejtu, która doprowadziła dziewczynę do poważnych problemów zdrowotnych.
Dzięki nim podopieczni mają szansę na szybką adopcję.
12-letnia Maja, przebywając w rodzinnym domu dziecka, miała być molestowana przez starszego od niej chłopca. Kiedy dzieci zostały odebrane opiekunom, trafiły do kolejnej placówki, pod jeden dach. Materiał "Uwagi! TVN".
Ewa Rzepa jest samotną mamą zastępczą dla 12 dzieci, które mają za sobą bardzo trudne doświadczenia. Z okazji jej urodzin Gosia Ohme zorganizowała przyjęcie u Andrzeja Polana. - Przygotował cały obiad: dla niej, dla dzieci, które są po traumach, dla nas - mówiła dziennikarka w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.
Ewa Rzepa zrezygnowała z pracy w korporacji i założyła rodzinny dom dziecka. Dlaczego się na to zdecydowała? Jakie maluchy trafiają pod jej opiekę? Jak teraz wygląda jej sytuacja? Dowiecie się tego z naszego reportażu.
"Pod tym dachem mieszkają najwspanialsze dzieciaki na świecie".
Michał w wieku 12 lat trafił do domu dziecka. Od pewnego czasu nagrywa filmiki na TikToku, na których relacjonuje życie w placówce. Zaciekawieni internauci zadają mu pytania, a on skrupulatnie na nie odpowiada. Wychowawcy wiedzą o jego działalności w Internecie. - Są zadowoleni, że mówię prawdę – deklaruje.
22 kwietnia 2021 roku spłonął Rodzinny Dom Dziecka w Rębiszowie. Dorobek ludzi, którzy całe swoje życie poświęcili innym, poszedł z dymem. To, co się nie spaliło, zostało zalane w czasie akcji gaśniczej. Dziś wychowankowie państwa Puchaczewskich chcą pomóc znów stanąć im na nogi.
W Polsce najczęściej adoptowane są dzieci, które nie ukończyły pierwszego roku życia. Im starsze, tym trudniej jest im znaleźć dom. Kiedy jednak ostatecznie im się uda, mają szansę dorastać w otoczeniu kochających ludzi. Naszym gościem była Magdalena Kruk-Rogucka, psychoterapeutka z Ośrodka Adopcyjnego TPD w Warszawie, która przedstawiła naszym widzom adopcyjne realia w Polsce.
Takie historie naprawdę poruszają. Małżeństwo Domańskich stworzyło niezwykłe miejsce, w którym dzieci odnajdują miłość i ciepło. Choć sami mają trójkę pociech, rodzicielską opieką otoczyli szóstkę kolejnych.
Są rodzicami dwunastki dzieci - trójki swoich i dziewięciorga przybranych. Rodzina jest dla nich na pierwszym miejscu. Jak wygląda ich życie? Co jest najważniejsze w wychowaniu? Poznajcie niezwykłą historię Barbary i Czesława Klonowskich.
Od 2006 roku 30 maja świętujemy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji poznaliśmy rodzinę Łysakowskich, która w ciągu 16 lat stworzyło rodzinny dom dziecka dla około 50 dzieci. W ich gronie znajdowała się Wioletta Palińska, z którą mieliśmy okazję porozmawiać.
Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "MISTERny Plan". Tym razem Rafał Maślak przygotował niespodziankę dla rodziny Radosława i Małgorzaty Domańskich, którzy prowadzą rodzinny dom dziecka. Zobaczcie, gdzie ich zabrał i czym ich obdarował.
"Trzeba mieć dużo empatii, ... kochać ludzi... i nie bać się tego " O tym, jakie warunki trzeba spełnić by zostać rodziną zastępczą i dlaczego ludzie często boją się tej decyzji, rozmawialiśmy z Henryką Krzywonos-Strycharską, która prowadziła rodzinny dom dziecka i wychowała dwanaścioro dzieci oraz Agnieszką Kwaśniewską-Sadkowską, radcą prawny, specjalistką od prawa rodzinnego i konsultantem infolinii ds. pieczy zastępczej. Czy uda się rozwiązać problem przepełnionych domów dziecka?