rodzinny dom dziecka

  Ewa Rzepa jest samotną mamą zastępczą dla 12 dzieci, które mają za sobą bardzo trudne doświadczenia. Z okazji jej urodzin Gosia Ohme zorganizowała przyjęcie u Andrzeja Polana. - Przygotował cały obiad: dla niej, dla dzieci, które są po traumach, dla nas - mówiła dziennikarka w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.

  Ewa Rzepa zrezygnowała z pracy w korporacji i założyła rodzinny dom dziecka. Dlaczego się na to zdecydowała? Jakie maluchy trafiają pod jej opiekę? Jak teraz wygląda jej sytuacja? Dowiecie się tego z naszego reportażu.

  "Pod tym dachem mieszkają najwspanialsze dzieciaki na świecie".

  Michał w wieku 12 lat trafił do domu dziecka. Od pewnego czasu nagrywa filmiki na TikToku, na których relacjonuje życie w placówce. Zaciekawieni internauci zadają mu pytania, a on skrupulatnie na nie odpowiada. Wychowawcy wiedzą o jego działalności w Internecie. - Są zadowoleni, że mówię prawdę – deklaruje.

  22 kwietnia 2021 roku spłonął Rodzinny Dom Dziecka w Rębiszowie. Dorobek ludzi, którzy całe swoje życie poświęcili innym, poszedł z dymem. To, co się nie spaliło, zostało zalane w czasie akcji gaśniczej. Dziś wychowankowie państwa Puchaczewskich chcą pomóc znów stanąć im na nogi.

  W Polsce najczęściej adoptowane są dzieci, które nie ukończyły pierwszego roku życia. Im starsze, tym trudniej jest im znaleźć dom. Kiedy jednak ostatecznie im się uda, mają szansę dorastać w otoczeniu kochających ludzi. Naszym gościem była Magdalena Kruk-Rogucka, psychoterapeutka z Ośrodka Adopcyjnego TPD w Warszawie, która przedstawiła naszym widzom adopcyjne realia w Polsce.

  Takie historie naprawdę poruszają. Małżeństwo Domańskich stworzyło niezwykłe miejsce, w którym dzieci odnajdują miłość i ciepło. Choć sami mają trójkę pociech, rodzicielską opieką otoczyli szóstkę kolejnych.

  Są rodzicami dwunastki dzieci - trójki swoich i dziewięciorga przybranych. Rodzina jest dla nich na pierwszym miejscu. Jak wygląda ich życie? Co jest najważniejsze w wychowaniu? Poznajcie niezwykłą historię Barbary i Czesława Klonowskich.

  Od 2006 roku 30 maja świętujemy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji poznaliśmy rodzinę Łysakowskich, która w ciągu 16 lat stworzyło rodzinny dom dziecka dla około 50 dzieci. W ich gronie znajdowała się Wioletta Palińska, z którą mieliśmy okazję porozmawiać.

  Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "MISTERny Plan". Tym razem Rafał Maślak przygotował niespodziankę dla rodziny Radosława i Małgorzaty Domańskich, którzy prowadzą rodzinny dom dziecka. Zobaczcie, gdzie ich zabrał i czym ich obdarował.

  "Trzeba mieć dużo empatii, ... kochać ludzi... i nie bać się tego " O tym, jakie warunki trzeba spełnić by zostać rodziną zastępczą i dlaczego ludzie często boją się tej decyzji, rozmawialiśmy z Henryką Krzywonos-Strycharską, która prowadziła rodzinny dom dziecka i wychowała dwanaścioro dzieci oraz Agnieszką Kwaśniewską-Sadkowską, radcą prawny, specjalistką od prawa rodzinnego i konsultantem infolinii ds. pieczy zastępczej. Czy uda się rozwiązać problem przepełnionych domów dziecka?