Styl życia

5 wyjątkowych prezentów na Dzień Dziecka. Te upominki ucieszą każdego malucha

Styl życia

Aktualizacja:
Dzieci - życzenia na Dzień Dziecka

1 czerwca to wyjątkowy czas dla każdego malucha. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki czekają z utęsknieniem na małe upominki i miłe chwile spędzone w gronie rodziców. Jak sprawić, aby były niezapomniane? Przedstawiamy najlepsze pomysły na prezenty z okazji Dnia Dziecka.

Święto, które przypada 1 czerwca, jest ulubionych dniem wszystkich dzieci. Zarówno młodsi, jak i ci starsi czekają na upominki od rodziców i liczą na chwile pełne atrakcji. Jak sprawić, aby nasze maluchy czuły się usatysfakcjonowane i szczęśliwe? Wybraliśmy najlepsze pomysły na prezenty na Dzień Dziecka.

Prezenty na Dzień Dziecka - aktywność to samo zdrowie

Na dworze robi się coraz ładniej, a pogoda sprzyja rodzinnym wycieczkom. Co powiecie na wspólną wyprawę rowerową? Rodzinny wypad z pewnością będzie niezapomnianym wydarzeniem dla najmłodszych. Z okazji Dnia Dziecka warto pomyśleć o małym rowerku dla przedszkolaków lub nieco większym jednośladzie dla dzieci w wieku szkolnym. Modne w tym roku są także rolki, longboardy oraz hulajnogi. Aktywności na świeżym powietrzu nigdy dość!

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Prezenty na Dzień Dziecka - gry planszowe i puzzle

Rodzinne wieczory spędzone przy grach planszowych lub puzzlach zbliżają do siebie domowników. Wspólne układanki to nie tylko świetna zabawa, ale także dobre ćwiczenie, które rozwija motorykę malucha. Pamiętajmy jednak, że gry i puzzle mają bawić i dawać satysfakcję, a nie stresować. Stopień trudności układania musimy zatem dostosować do wieku i umiejętności naszej pociechy.

Prezenty na Dzień Dziecka - zabawka z bohaterem ulubionej bajki

Każde dziecko ma swoją ulubioną bajkę. Pluszak z podobizną znanego bohatera to strzał w dziesiątkę. Taki prezent na pewno wywoła uśmiech na twarzy każdego malucha. Z ulubioną postacią dziecko będzie mogło zasypiać, jeździć w dalekie podróże oraz po prostu ją przytulać.

Prezenty na Dzień Dziecka - muzyczne zabawy

Muzyka pełni w życiu dzieci bardzo ważną funkcję. Badania wykazują, że stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego oraz pozytywnie wpływa na rozwój wrażliwości i koncentracji dziecka. Uczy także systematyczności. Idealnym prezentem na Dzień Dziecka będą ukulele lub małe klawisze. Pierwsze instrumenty pozwolą dziecku oswoić się z dźwiękiem i techniką gry.

Prezenty na Dzień Dziecka - czas to najlepszy prezent

Nic tak nie cieszy dziecka tak, jak dzień spędzony w gronie rodziców. W Dzień Dziecka zabierz malucha na lody lub do ulubionej pizzerii. Następnie wybierzcie się na długi spacer do ZOO lub na całodniowy wypad za miasto. Uwaga poświęcona w stu procentach dziecku będzie dla niego najlepszym prezentem.

Zobacz także:

Autor: Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Getty Images/wundervisuals

Pozostałe wiadomości