Styl życia

Od 13. roku życia codziennie goliła twarz. Dziś nie wstydzi się brody. "Czuję się bardziej seksownie niż kiedykolwiek"

Styl życia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
unilad.com/dailymail.co.uk
Dakota Cooke

30-letnia artystka Dakota Cooke z Las Vegas od 13. roku życia zmaga się z hirsutyzmem, czyli nadmiernym owłosieniem typu męskiego. Zanim zaakceptowała swój brodaty podbródek, goliła twarz dwa razy dziennie: rano, a potem podczas przerwy w pracy. - Dorastałam w latach, w których kobiety z zarostem były piętnowane - przyznaje.

Społeczeństwo osądzało nastolatkę z nadmiernym owłosieniem

Dakota Cooke po raz pierwszy nadmierne owłosienie na twarzy zauważyła mając 13 lat. - Zaczęło się od brzoskwiniowego meszku, który zaczął się wydłużać i ciemnieć - przyznała w rozmowie z dailymail.co.uk. Lekarze podejrzewali u dziewczynki zespół policystycznych jajników. Szacuje się bowiem, że hirsutyzm dotyczy aż do 70 proc. kobiet z PCOS. Jak podaje unilad.com, Dakota jednak do dzisiaj nie otrzymała jednoznacznej diagnozy.

Zobacz wideo: Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

W celu zahamowania wzrostu włosów nastolatka co miesiąc umawiała się na depilację woskiem. - To było bardzo niekomfortowe. W tym czasie uczyłam się dopiero golić nogi - wspominała. Zabiegi nie przynosiły jednak oczekiwanych rezultatów, a Dakota czuła się osądzana. - Dorastałam w latach, w których kobiety z zarostem były piętnowane. W salonie mówiono, że dziewczynom nie wolno go zapuszczać. Wydaje mi się, że utkwiło mi to w pamięci, ponieważ przez następne dziesięć lat po prostu pogrążyłam się w tej spirali wstydu. Próbowałam ukrywać twarz na zdjęciach - mówiła.

Dakota robiła co mogła, by zwalczyć owłosienie. Gdy poszła do jednej z pierwszych prac, goliła twarz dwa razy dziennie: rano, a potem podczas przerwy w pracy. - Pracowałam w dziale charakteryzacji, gdzie nie można było być kimś innym niż stereotypową kobietą - podkreśliła.

Jak dodała, notorycznie zakrywała makijażem blizny po goleniu.

Kobieta z brodą - droga do samoakceptacji Dakoty Cooke

Dopiero w 2015 roku Dakota - po rozmowie z przyjaciółką - zdecydowała, że ​​odpuszcza walkę i zapuszcza zarost. Wówczas rozpoczęła swoją podróż do kochania siebie i swojej brody. - Początkowo byłam zaniepokojona gapieniem się na mnie, ale doszłam do punktu, w którym po prostu zdecydowałam, że już mnie to nie obchodzi - zaznaczyła.

Dziś Dakota jest popularną artystką w USA. Znana jest jako brodata dama. Jak podkreśliła, podczas podróży do samoakceptacji otrzymała ogromne wsparcie od rodziny i przyjaciół. - Po zapuszczeniu pełnej brody czuję się bardziej seksowna niż kiedykolwiek - podsumowała.

Zobacz wideo: Testosteron - król hormonów w męskim ciele

Testosteron - król hormonów w męskim ciele
Testosteron - król hormonów w męskim ciele Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: unilad.com/dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Elizabeth Fernandez/Getty Images/Instagram.com

Pozostałe wiadomości