Styl życia

Kompletujemy wyprawkę dla ucznia i przedszkolaka. O czym nie można zapomnieć?

Styl życia

Aktualizacja:
Autor:
Daria
Pacańska
Kompletujemy wyprawkę dla ucznia i przedszkolaka
Kompletujemy wyprawkę dla ucznia i przedszkolaka Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Dlatego w programie Dzień Dobry TVN Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów, oraz jej córka Hania opowiedziały o tym, co warto uwzględnić kompletując wyprawkę dla ucznia czy przedszkolaka.

Wyprawka dla przedszkolaka

Dziecko, które idzie do przedszkola, potrzebuje nie tylko artykułów papierniczych, ale także tych wykorzystywanych w trakcie leżakowania.

- Zanim zacznę o rzeczach do rysowania, to śpiworek, podusia, worek, plecak dla malucha, przytulanka. To są takie rzeczy, które zmieniają życie, szczególnie tego trzylatka - powiedziała Magdalena Kordaszewska.

Wspomniane przedmioty, choć mogłyby wydawać się zbędne, budują w dziecku poczucie bezpieczeństwa. Dla malucha możliwość przytulenia się do ulubionego misia czy okrycia się kocykiem jest bardzo ważna.

W wyprawce istotne są również artykuły papiernicze. Na rynku pojawiło się sporo nowości. Ekspertka pokazała w studiu Dzień Dobry TVN np. kamienie do rysowania czy pisaki w sztyfcie.

Wyprawka dla ucznia

W wyprawce uczennicy znajdą się zupełnie inne akcesoria. Oczywiście najwięcej miejsca z pewnością zajmą książki czy zeszyty.

- Jak idziemy do tych starszych klas, np. tak jak ja jestem już w ósmej klasie, to mamy mnóstwo podręczników i mnóstwo zeszytów w tym plecaku. Jak to sobie ułatwić? Są takie patenty, np. tu mam taki zeszyt z zakładkami, w którym można prowadzić kilka przedmiotów - powiedziała Zosia Kordaszdewska.

Są też zeszyty z zakładkami z przodu i z tyłu. Tam można schować testy, dodatkowe notatki. Naukę mogą ułatwić też podkreślacze. Używając ich dziecko wyszczególni najważniejsze informacje wynoszone z lekcji.

Oprócz plecaka, młodsi uczniowie mogą także nosić saszetki, w których schowają telefony, drobne czy legitymację szkolną.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości