Styl życia

Młode cheerleaderki podbiły Polskę, teraz chcą zdobyć Stany Zjednoczone. Czy uda im się spełnić marzenie?

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Cheerleaderki na medal

Utalentowane tancerki z zespołu Voltage potrafią wykonywać niezwykle trudne, ale efektowne akrobacje. W Dzień Dobry TVN cheerleaderki opowiedziały o swojej wielkiej pasji i marzeniu, które niedługo może się spełnić. Potrzebne są jednak na ten cel spore pieniądze.

Cheerleaderki na medal

Agnieszka Wlezień 19 lat temu przy szkole podstawowej w Bobrownikach Wielkich koło Tarnowa założyła zespół Voltge. Z czasem grupa cheerleaderek się powiększała, wychowując kolejne mistrzynie Polski.

- Byłam wtedy na początku swojej kariery zawodowej. Zaczęłam uczyć w szkole podstawowej i jak to nauczyciel wychowania fizycznego musiałam przygotowywać układy taneczne z dziewczynkami na akademie. Od tego wszystko się zaczęło. Założyłam zespół, robiłam szkolenia, uprawnienia trenerskie - wspominała Agnieszka Wlezień, założycielka Cheerleaders Academy All Stars.

Do studia Dzień Dobry TVN przyjechały cztery niezwykle utalentowane dziewczęta z grupy Voltage. Choć taniec cheerleaderek zwykle kojarzy się z machaniem pomponami, to one rzadko ich używają.

- Przyjechałyśmy bez pomponów, gdyż nasza drużyna nie jest całkowicie taneczna, tylko wykonujemy akrobacje, podnoszenia, wyrzuty - wyjaśniła Gaja Raczkowska, zawodniczka zespołu Voltage.

- Każdy ma w układzie inną rolę i każdy robi to, co ma zaplanowane - dodała Kamila Wolska.

Voltage - szansa na mistrzostwa świata

Cheerleaderki trenują trzy razy w tygodniu, raz akrobatykę, a dwa razy ćwiczą układy, które później pokazują na zawodach. Ciężka praca popłaca, ponieważ tancerki mają na swoim koncie wiele pucharów i medali.

Zespół Voltage aż czterokrotnie uzyskał powołania do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata Cheerleaders w Orlando na Florydzie. Niestety, ze względu na ogromne koszty związane z udziałem w zawodach, nigdy nie udało im się wziąć w nich udziału.

W tym roku cztery tancerki z Voltage mogą spełnił swoje marzenie i w kwietniu polecieć do Stanów Zjednoczonych na prestiżowe mistrzostwa. Potrzebne są im na ten cel pieniądze.

- Mamy 10 tys. złotych zebrane, a potrzebujemy 50 tys., żeby pojechać. Mamy zbiórkę na zrzutce. Prosimy o jakiekolwiek wpłaty - apelowała Agnieszka Wlezień.

Zdolne cheerleaderki można wesprzeć finansowo - link do zbiórki na stronie Zrzutka.pl.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości