Styl życia

Jubilerska pasja rodziny Schiffersów. "Genów nie da się oszukać"

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Alicja Myśliwiec
Rodzina Schiffersów - piękno zaklęte w złocie od pokoleń
Rodzina Schiffersów - piękno zaklęte w złocie od pokoleńDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Schiffersowie od zawsze mieli słabość do zdobień. Ich nazwisko było i jest wizytówką warszawskiego rzemiosła. Kacper Schiffers, złotnik i jubiler, opowiedział w Dzień Dobry TVN o wielkiej, wielopokoleniowej pasji.

Rodzina Schiffersów

Kacper Schiffers kontynuuje rodzinną tradycję. Choć początkowo próbował swoich sił w innych profesjach, to ostatecznie został jubilerem. - Studiowałem różne kierunki, począwszy od archeologii, poprzez politechnikę, kończąc na Akademii Sztuk Pięknych - powiedział.

Jego marzeniem było prowadzić pracownię jubilersko-złotniczą i wykonywać biżuterię z kamieniami szlachetnymi i złotem. Pasja Kacpra szybko podbiła serce jego żony, Małgorzaty Schiffers. - Stwierdziliśmy, że może będzie mi pomagać, może coś byśmy zrobili razem. I to tak ruszyło - przyznał .

Biżuteria z duszą

Schiffersowie często tworzą biżuterię na specjalne zamówienie swoich klientów. Ich pierścionki czy naszyjniki są nie tylko ładną ozdobą, ale przede wszystkim mają wymiar symboliczny lub sentymentalny.

- Mieliśmy klienta, który pracował w sektorze kosmicznym. Mimo tego że temat był dość nieromantyczny, zaprojektowaliśmy pierścionek, w którym podstawę kamienia stanowił zarys części jakiegoś urządzenia wykorzystywanego w kosmosie. Z kolei mężczyzna, który się wspinał, marzył, by oświadczyć się swojej kobiecie na szczycie góry. W podstawę kamienia wpisaliśmy konkretnie zarys tego pasma górskiego - powiedziała Małgorzata Schiffers.

Rzemiosłem w rodzinie Schiffersów interesuje się już kolejne, piąte pokolenie, czyli córka Kacpra i Małgorzaty. - Genów nie da się oszukać, jak się okazało. Iga od najmłodszych lat wykazywała zdolności manualne - przyznała Małgosia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości