Schiffersowie od zawsze mieli słabość do zdobień. Ich nazwisko było i jest wizytówką warszawskiego rzemiosła.
O tym, jakie perełki zaprojektowała i których tzw. moto-śmieci używa do produkcji wyrobów jubilerskich, opowiedziała w materiale Dzień Dobry TVN Joanna Karlik-Knocińska.
Takich pielęgnowanych rodzinnych tradycji jest już niezwykle mało. Historia firmy rzemieślniczej Schiffersów z Warszawy sięga aż XIX wieku. Jak udało jej się przetrwać?
Kraków to jedno z najpiękniejszych miast Polski. To nie tylko skarbnica naszych dóbr kultury, ale mieszkają tu także nieprzeciętni, interesujący ludzie. Do tego grona zaliczają się bez wątpienia bracia Janiccy, którzy od lat zawodowo zajmują się szlifowaniem diamentów.
Jak wygląda droga, jaką musi przebyć pierścionek, który wychodzi z pracowni jubilerskiej Apart? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer."Jeśli spodziewali się państwo przepięknych modelek spolegających w swoich obrzydliwie drogich koliach i futrach na szezlongach albo chociażby Oliviera Janiaka przechadzającego się gdzieś majestatycznie w tle w swoim modnym surducie oraz rybaczkach, to nic z tego." - komentuje wchodząc do pracowni jubilerów. Co w takim razie zastał na miejscu?