Styl życia

Basia Pasek zdradza swoje sekrety na szczęśliwe życie. "Można zacząć od małych kroczków"

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Trzy kroki do szczęścia

Wakacje to najlepszy czas, aby w końcu zająć się najważniejszą osobą na świecie, czyli samą sobą. Nowe lato, nowa ja? A może ze zmianą lepiej poczekać do stycznia? O tym, kiedy i jak budować siebie w szczęściu opowiedziała nam Barbara Pasek, dziennikarka, autorka książki "Zrób z życia dzieło sztuki".

Życiowe zmiany w rok - czy to możliwe?

Barbara Pasek powróciła na nasze kanapy. Tym razem opowiedziała o swoim najnowszym dziecku – książce "Zrób z życia dzieło sztuki". Nad wydawnictwem pracowała 12 miesięcy i to właśnie w tym czasie jej los zmienił się o 180 stopni. Teraz swoim radami i wskazówkami dzieli się z innymi.

- To jest książka, która absolutnie wypłynęła z mojego serca w sposób ekspresowy, w 12 miesięcy. W moim życiu wydarzyło się mnóstwo, ale to nie jest książka o mnie. Opowiadam o moich przykładach, po to, żeby zainspirować innych. Nie ważne, w jakim są miejscu, co się dzieje, nie ważne, że bywa trudno, może wydarzyć się wszystko i życie może się przepięknie zmienić – powiedziała.

Barbara podkreśla, że w książce bardzo ważne są dla niej czułości do samego siebie. Istotne jest, aby nie naginać się dla innych, nie być swoim własnym katem. Mieć dla siebie więcej zrozumienia, ponieważ to zupełnie normalne, że czasem jest gorzej. Zamiast kopać się w takich momentach, lepiej być dla siebie najlepszym wsparciem. Prawdziwe spełnienie nie przychodzi bowiem, kiedy się ciśniemy, osiągamy cele po własnym trupie, ale wtedy, kiedy jesteśmy swoim najlepszym przyjacielem i przyjaciółką. To jest bardzo ważne.

Trochę podążamy ze wewnętrznym głosem, który jest naszym najlepszym kompasem. Wtedy zaczynają dziać się niesamowite rzeczy. My kurczowo trzymamy się tego, co znane, trzymamy się kurczowo kontroli i często przez wiele lat lecimy w tym kołowrotku. Z tego kółka trzeba czasami trochę wyskoczyć.

Jak zmotywować się do zmiany?

Często rezygnujemy ze swoich marzeń, przekładamy je na później i liczymy, że kiedyś nadejdzie lepszy czas. Boimy się zmian i to właśnie one nas ograniczają przed tym, by zrobić dwa kroki do przodu.

- Ludzie się bardzo boją zmiany i nie ma się co dziwić. Zmiana kojarzy się drastycznie, ale wcale nie musi tak być. Można zacząć od małych kroczków i o tym również jest ta książka. Jak sprawić, by to dzieło sztuki, jakim jest życie, kolorować każdego dnia - powiedziała.

Obraz z przekazem

Basia do naszego studia przyjechała z obrazem. Autorem dzieła jest świętej pamięci Maciej Wieczerzak. To właśnie on i jego prace stały się inspiracją do napisania książki.

- To był bardzo młody artysta, który odszedł przed trzydziestką. I ten przekaz jest ważny. Życie to nie jest coś, dane nam na sto procent. Często zapominamy o tym, nie doceniamy pięknych momentów, które nam uciekają. On jest bardzo inspirującym artystą. Ta książka jest kreatywności, dlatego też mówimy tu o działach sztuki, bo kreatywność jest tą formą wyrażania się w życiu

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości