Styl życia

Najsilniejszy dzielnicowy w Polsce? Bartłomiej jest mistrzem kraju w armwrestlingu

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Najsilniejszy dzielnicowy w Polsce
Najsilniejszy dzielnicowy w PolsceDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Sierż. szt. Bartłomiej Bednarski jest dzielnicowym z Krakowa i dziesięciokrotnym mistrzem Polski w armwrestlingu. Skąd wzięło się zainteresowanie tym sportem? Z których osiągnięć jest najbardziej dumny? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Mistrz Polski w Armwrestlingu

Sierż. szt. Bartłomiej Bednarski jest dzielnicowym Rewiru Dzielnicowych w Komisariacie Policji I w Krakowie i dziesięciokrotnym Mistrzem Polski w armwrestlingu, czyli siłowaniu się na rękę. W kwietniu tego roku odbyły się Mistrzostwa Polski, podczas których dzielnicowy z Krakowa udowodnił, że nie ma sobie równych w kategorii 86 kg.

Bartłomiej wywalczył pierwsze miejsce, siłując się na prawą rękę oraz drugie miejsce siłując się na lewą rękę. Jak podkreśla, nie jest to jego jedyny tytuł. - Moim największym osiągnięciem jest zdobycie brązowego medalu na Pucharze Świata Zawodowców. Żeby się tam dostać, trzeba było otrzymać specjalne zaproszenie - wyjaśnił w studiu Dzień Dobry TVN.

Wyjątkowa pasja dzielnicowego z Krakowa

Od czego wszystko się zaczęło? Skąd wzięła się jego pasja do tego sportu? - Jak miałem 14 lat, to siłowałem się w szkole z kolegami - to jest najlepszy sposób, żeby pokazać, że jest się od kogoś silniejszym bez konieczności wszczynania bójki z nim - wyjaśnił dzielnicowy z Krakowa. Gdy Bartłomiej zaproponował starszemu koledze pojedynek, ten zaprosił go na profesjonalny trening armwrestlingu.

Na co dzień mężczyzna zajmuje się głównie problemami społeczności w podlegającym mu rewirze np. nieporozumieniami z sąsiadami, przemocą czy nadużywaniem alkoholu. - Robimy też ustalenia dla podmiotów typu sąd, prokuratora i inne jednostki policji - podsumował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości