Styl życia

Bajkowy świat Marty Misiuro. Szklane lalki, które zachwycają. "W moich pracach zawsze są ludzie"

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
Bajkowy świat Marty Misiuro

Baśnie braci Grimm, Muminki, Alicja w Kainie Czarów, to tylko niektóre bajki, które inspirują Martę Misiuro do tworzenia swoich tajemniczych broszek, naszyjników i kolczyków. To artystka, która tworzy swoją własna bajkę. W Dzień Dobry TVN opowiedziała, jak zaczęła się jej przygoda z baśniowym światem…

Marta Misiuro i jej lalki

Pierwsza praca, którą wykonała artystka, był komiks. Marta miała wtedy 3 lata, a jej mama zapisała to, co opowiadała dziewczynka. Ona natomiast rysowała.

- Pierwsze były rysunki, więc najpierw tworzyłam ilustracje. Dopiero później przyszło wypalanie szkła. W temp. 1500-1600 st. nad palnikiem zaczynam formować kształt z kuleczki. Zajmuje się tym od 15 lat - opowiadała.

- W moich pracach zawsze są ludzie. Laleczki dla wielu wyglądają na smutne, ale to zależy od nas, bo są neutralne i odbijają nasze emocje - dodała.

Lalki z duszą i emocjami

Dla artystki inspiracją są ludzie i ich emocje. Jak wyjaśnia, prace w szkle są spontaniczne. Obrazy natomiast "chodzą jej po głowie", aż je namaluje.

- Zakupy robią u mnie ludzie o dużej wrażliwości. Ale też indywidualiści. Kolekcjonerki mają nawet po 100 laleczek i cieszyły się, że dziś zobaczą mnie na antenie - przyznała Marta.

- Zawsze chciałam, żeby była to forma użytkowa. Malarstwo jest przyjemne, ale chciałam, żeby można było zabrać laleczkę ze sobą - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości