Styl życia

Anna Dudek 24 lata po skończeniu liceum, podeszła do egzaminu maturalnego. "Musiałam spróbować"

Styl życia

Pani Anna Dudek jest doskonałym przykładem na to, że nigdy nie jest za późno na realizację swoich planów i marzeń. Kobieta 24 lata od skończenia liceum podeszła do egzaminu maturalnego. Jaki był powód oraz jak wyglądały przygotowania do egzaminów?

Na naukę nigdy nie jest za późno

Anna Dudek przed laty nie miała możliwości sprawdzenia swoich umiejętności na egzaminie dojrzałości. Ze względu na oblany egzamin, nauczycielka nie dopuściła jej do matury. Po 24 latach kobieta zdecydowała się nadrobić zaległości i przystąpiła do jednego z najważniejszych testów. Dlaczego akurat teraz?

- Ta decyzja dojrzewała we mnie od jakiegoś czasu. To siedziało długo w mojej głowie, miałam dyskomfort i żal, że wtedy nie mogłam podejść do tej matury. Spróbowałam i stwierdziłam, że albo teraz, albo wcale – powiedziała Anna.

Dodatkową motywacją dla kobiety był także jej syn, który egzamin maturalny miał już za sobą. Pani Ania, patrząc na chłopaka spełniającego się na studiach, postanowiła walczyć o marzenia.

Mój syn zdawał maturę 4 lata temu. To na pewno była dla mnie dodatkowa motywacja

- dodała.

Jak wyglądały przygotowania do matury?

Przygotowania do matury nigdy nie są łatwym zadaniem, tym bardziej dla osoby, która zrobiła sobie dłuższą przerwę w edukacji. Pani Anna zdradziła, że początki były trudne, jednak pomocną dłoń wyciągnął do niej syn, który tłumaczył jej pewne zagadnienia.

- Początki były bardzo trudne, z biegiem czasu się jednak nauczyłam. Największą barierą była matematyka. Trochę pomagał mi się przygotowywać. Oczywiście przez Internet, bo studiuje i nie ma go w domu. Podpowiadał, jak i z czego korzystać, wszystkie jego książki czekały na mnie żeby się przygotowywać - wyjaśniła.

Pani Ania na maturze zdawała wszystkie obowiązkowe przedmioty tj., język polskim, matematyka oraz język obcy – w jej przypadku rosyjski. Jak przyznała, poszło jej całkiem nieźle, jednak na razie czeka na wyniki, które mają się pojawić 5 lipca. Co dalej? Wielkim marzeniem kobiety jest dalszy rozwój. Pani Ania myślała, aby aplikować na studia, wszystko jednak zależy od ostatecznych osiągnięć maturalnych.

- Teraz moim marzeniem jest iść na studia. Chciałabym iść w stronę psychologii - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Maciej Musiał ujawnił temat swojej pracy magisterskiej. "Chciałem oddać jakieś swoje doświadczenia, a myślę, że je mam"

Sprawdziliśmy, jakie wykształcenie mają polskie gwiazdy

Ma 70 lat i jest najstarszym, dyplomowanym DJ-em w Polsce. "Inspiruję innych"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości