Styl życia

Angel Shot, czyli drink wyciągający z opresji podczas randek. Jak działa barowy kod bezpieczeństwa?

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
magazyn-hamag.pl
Kieliszki w kobiecych dłoniach. Angel shot.

Randki z założenia powinny nieść za sobą szereg pozytywnych emocji i poczucie, że miło spędziliśmy czas. Zdarza się jednak, że nawiązywanie nowych znajomości skutkuje nieprzyjemnymi sytuacjami. Kiedy spotkanie z nieznajomym w barze czy restauracji zaczyna budzić niepokój, niezbędna może okazać się dyskretna pomoc. Z myślą o niebezpiecznych incydentach mających miejsce podczas miłosnych schadzek powstał Angel Shot, czyli drink wybawiający kobiety z randkowych opresji.

Angel Shot - randkowy kod bezpieczeństwa

Poszukiwanie drugiej połówki to nie lada wyzwanie. Randki mogą dostarczać fascynujących przeżyć, ale równie dobrze kończyć się w nieprzewidywalny sposób. W odpowiedzi na potencjalne zagrożenia czyhające na kobiety podczas spotkań z nieznajomymi, angielska organizacja The Lincolnshire Rape Crisis stworzyła nieprzeciętną koncepcję, która błyskawicznie spotkała się z uznaniem właścicieli lokali na Wyspach Brytyjskich, ale także w Stanach Zjednoczonych.

Miłość i związki

Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Angel Shot to swoisty kod bezpieczeństwa, z którego zaniepokojone panie mogą skorzystać w obliczu zagrożenia. Zgodnie z założeniami pomysłodawców projektu, kiedy adorator staje się napastliwy i zaczyna przekraczać określone granice, wystarczy podejść do baru i dyskretnie poprosić obsługę o pomoc, zamawiając drinka o nazwie Angel Shot.

Zobacz wideo: Wielka cena randkowania w sieci

Wielka cena randkowania w sieci
Wielka cena randkowania w sieci Źródło: Dzień Dobry TVN

Angel Shot - trzy warianty pomocy

Angel Shot nie ma nic wspólnego z alkoholem. Drink pozbawiony jest procentów, pozwala za to uniknąć kłopotów podczas nieudanej randki z nieznajomym mężczyzną. Brytyjska organizacja działająca na rzecz walki z przemocą wobec kobiet stworzyła prostą instrukcję, pozwalającą zrozumieć mechanizm działania swoistego kodu bezpieczeństwa. Plakaty z opisem wariantów nietypowego drinka szybko znalazły swoje miejsce na ścianach lokali, w których płeć piękna może liczyć na pomoc w razie zagrożenia. Akcja powstała z myślą o przeciwdziałaniu molestowaniu i napaściom na tle seksualnym.

Poszczególne wersje napoju pozwalają uzyskać kobietom pomoc adekwatną do sytuacji. Zamówienie drinka bez kostek lodu oznacza, że znajdująca się w opresji osoba chciałaby zostać odprowadzona do samochodu przez ochronę. Angel Shot z lodem to dyskretna prośba o zamówienie taksówki. Wariant z dodatkiem limonki jest natomiast sygnałem, że sprawy wymknęły się spod kontroli i należy natychmiast wezwać policję

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: magazyn-hamag.pl

Źródło zdjęcia głównego: chabybucko/Getty Images

Pozostałe wiadomości