Amerykanie wydadzą rekordową kwotę na świętowanie Halloween. Za co zapłacą najwięcej?

Malujemy twarz na Halloween
Źródło: Dzień Dobry TVN
Amerykanie uwielbiają Halloween. Może o tym świadczyć rekordowa kwota wynosząca ponad 12 miliardów dolarów, którą przeznaczą na świętowanie. Narodowa Federacja Handlu Detalicznego przewiduje, że tylko na kostiumy dla zwierząt wydadzą ponad 700 milionów dolarów.

Halloween w Stanach Zjednoczonych

Na podstawie corocznych badań Narodowej Federacji Handlu Detalicznego przewiduje się Amerykanie przeznaczą na wydatki związane z Halloween nawet 12,2 miliarda dolarów, czyli koło 50,8 miliardów złotych. Rok wcześniej wydali 10,6 mld dolarów.

Wskazano także, na co konkretnie przeznaczone zostaną te pieniądze. Same kostium halloweenowe będą kosztowały 4,1 mld dolarów, rok wcześniej wydano na nie 3,6 mld dolarów. Dekoracje pochłoną kwotę 3,9 mld dolarów, a słodycze 3,6 mld dolarów. Amerykanie chętnie też kupują kartki z życzeniami i za nie zapłacą 500 mln dolarów, przed rokiem było to 600 mln.

To nie wszystko, bo w Stanach Zjednoczonych popularne jest też przebieranie zwierzaków. Według badań na kostiumy dla pupili przeznaczone zostanie 700 milionów dolarów. Wśród najpopularniejszych modeli znajdują się: dynia, hot dog, nietoperz, trzmiel i pająk.

Halloween. Kto będzie świętował?

Z przeprowadzonych badań wynika, że aż 73 procent pytanych osób zadeklarowało chęć wzięcia udziału w świętowaniu Halloween w Stanach Zjednoczonych. To znaczy, że liczba osób wzrosła, bo to cztery punkty procentowe więcej w stosunku do 2022 roku.

- W tym roku więcej Amerykanów niż kiedykolwiek sięgnie do portfeli i wyda rekordowo dużo pieniędzy, aby świętować Halloween - podkreślił, Matthew Shay, prezes i dyrektor generalny NRF.

Noc zjaw i upiorów obchodzi także Joe Biden i pierwsza dama Jill Biden. W poniedziałek para prezydencka rozdawała przed Białym Domem słodycze i książki przebranym dzieciom.

Więcej na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: wac//am, Daria Pacańska

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Rebecca Nelson/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Cetaphil DA Ultra – rewolucyjne nawilżenie dla skóry wymagającej 
Materiał promocyjny

Cetaphil DA Ultra – rewolucyjne nawilżenie dla skóry wymagającej