Siostrzane diamenty polskich zapasów. Łączy je pasja i wyjątkowe marzenie

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Radosław Męczykalski
Źródło:
Dzień dobry TVN
Siostrzane Diamenty Polskich zapasów

Aleksandra i Zuzanna Wólczyńskie to siostry, które łączy nie tylko rodzinna więź, ale również wspólna pasja. Dziewczyny są mistrzyniami Polski w zapasach. W Dzień Dobry TVN opowiedziały o swojej relacji i pasji, która pomaga im w realizacji marzeń.

Siostry Wólczyńskie - gwiazdy polskich zapasów

Aleksandra i Zuzanna Wólczyńskie są wyjątkowym rodzeństwem. Siostry łączą nie tylko więzy krwi, ale i również wspólna pasja, czyli zapasy. Dziewczyny mają na koncie wiele sukcesów - są mistrzyniami Polski w swoich kategoriach wagowych i wiekowych, a Ola może pochwalić się brązowym medalem mistrzostw seniorek oraz mistrzostw Europy i świata. Zawodniczki Grunwaldu Poznań od wielu lat ciężko pracują na swój sukces. Dlaczego właśnie zapasy stały się największą pasją sióstr? Okazuje się, że inspiracją był ich tata.

- Mój tata w szkole średniej trenował zapasy i jakoś mnie to zaciekawiło - opowiada Aleksandra Wólczyńska. Pan Marcin zabrał córkę na trening i tak zaczęła się jej przygoda ze tym sportem. Uprawianiem zapasów zainteresowała się również Zuzanna. - Bardzo mi się podobało, jak wygrywała medale i chciałam być taka jak ona - wspomina.

Pasja ta z początku nie spodobała się mamie zapaśniczek. - Dla mnie to w ogóle nie był sport dla dziewczyn, przecież to wygląda jak bijatyka, (...) jest tyle sportów, które można uprawiać. Z czasem przestałam z tym walczyć, (...) swoją kamerą nagrywałam pierwsze walki - przyznaje Joanna Wólczyńska.

Aleksandra i Zuzanna Wólczyńskie - wyjątkowa relacja

Siostry są praktycznie nierozłączne. Uwielbiają wspólne treningi oraz chętnie spędzają ze sobą również czas wolny. - Wstajemy rano razem, rozciągamy się razem, posiłki gotujemy razem - wylicza Ola. Dodatkowo są dla siebie inspiracją i wsparciem. - Obecnie lepsza jest Olka i mogą świadczyć o tym wyniki, ale gdzieś tam ją gonię, (...) mam nadzieję, że niedługo będą mogła wysunąć się naprzód - tłumaczy Zuza.

Ola Wólczyńska wie, że w kryzysowych chwilach może liczyć na wsparcie swojej młodszej siostry. - Jest bardzo pomocna, bardzo mnie wspiera. Czasem bywały takie momenty, że rzeczywiście było mi ciężko, (...) wtedy pojawiała się Zuzka i mówiła, że to jest to, co kochasz - podsumowuje zapaśniczka.

Siostry mają wspólne marzenie. Chcą wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się za dwa lata.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło: Dzień dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzień dobry TVN

Pozostałe wiadomości