zapasy

  zapasy

  Czy Polacy rzeczywiście mają powód do zmartwień?

  "Robienie zapasów i ćwiczenie posługiwania się bronią to zachowania racjonalne".

  Aleksandrę i Zuzannę Wólczyńskie łączy pasja i wyjątkowe marzenie.

  "Robią mnóstwo spiżarni po to, by mieć rezerwę"

  Zapasy olimpijskie pojawiły się na pierwszych Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 1896 roku, ale znamy je przede wszystkim z igrzysk ateńskich epoki hellenistycznej. Historycznie zapasy były bardzo popularną dyscypliną. Niektórzy naukowcy dowodzą, że zapasy w Polsce występowały już w średniowieczu.

  Sumo to japoński sport narodowy, którego korzenie sięgają VII wieku. Od dziesięcioleci dyscyplina ta cieszy się na świecie coraz większą popularnością. Polską stolicą sumo jest Krotoszyn. To tu mieści się Polski Związek Sumo, którego założycielem jest Dariusz Rozum. W programie on i jego rodzina opowiedzieli o swoim zamiłowaniu do zapasów sumo i karierze sportowej. Czy w japońskiej lidze sumo trenują Polacy?

  Koniec świata i apokaliptyczne wizje spędzają wielu osobom sen z powiek. Są jednak tacy, którzy przygotowani są na każdy kryzys. Zobacz, kim są preppersi i jak wygląda ich życie.

  Andrzej Supron to siedmiokrotny medalista Mistrzostw Europy, sześciokrotny medalista Mistrzostw Świata i wicemistrz Igrzysk Olimpijskich w Moskwie. Zapaśnik mówi o sobie, że został profesorem zapasów, nim ukończył studia. Skąd ten przydomek?

  Marta "Bianca" Gołębiowska: "Spodobało mi się to, że te kobiety są bardzo silne i są w stanie przeciwstawić się mężczyźnie i jeszcze dodatkowo te piękne stroje, ta cała otoczka. To była taka moja alternatywna wersja księżniczki". Czy wrestling to tylko teatr, czy występ na ringu rzeczywiście boli i leje się tam prawdziwa krew? Zobaczcie, jak zaczęła się przygoda Marty z tym sportem i, co o jej pasji sądzą znajomi i rodzina.

  Niewiele osób wie, że ojcem aktorów Piotra i Michała Żurawskich jest świeżo upieczony mistrz świata w zapasach weteranów. Pan Janusz Żurawski zdobył ten tytuł pokonując w finale zawodnika z Iranu. Kto jeszcze przywiózł medal z mistrzostw w Atenach? Ilu zawodników startowało w zawodach? Czy synowie nie mieli oporów, aby wysłać ojca na turniej? W końcu Pan Janusz miał niedawno operację na kręgosłup. Kadrę weteranów w zapasach witał w imieniu Dzień Dobry TVN nasz dziennikarz Mateusz Hładki.

  Iwona Matkowska jest aktualną wicemistrzynią świata w zapasach. Ryszard Życzkowski kilka miesięcy wywalczył tytuł Mistrza Świata Masters w podnoszeniu ciężarów. Oprócz sportu łączy ich jeszcze coś innego... Co? Zobaczcie!

  Zobaczcie, co działo się na turnieju zapaśniczym z udziałem Piotra Pręgowskiego.