Amerykańskie badania pokazują, że 62 proc. pracujących singli doświadczyło odmiennego traktowania w pracy. Te kobiety, które mają dzieci nie dostają nadgodzin i wybacza się im spóźnienia. Tymczasem singielka tyra za wszystkich, bo przecież nikt na nią w domu nie czeka. W studio „Dzień Dobry TVN” gościliśmy dziennikarkę Magdalenę Żakowską, dziennikarkę Barbarę Stanisławczyk, psycholożkę Annę Wolfarth oraz singielkę Aleksandrę Nawrocką.
Stosując formy zmiękczone - cofamy się do dzieciństwa. Staramy się w ten sposób zaznaczyć wyłączność i ważność danej relacji. Kod intymny jest bardzo ważny dla partnerów - mówi seksuolog Grzegorz Wojas. - W naszej kulturze bardzo popularne są także zdrobnienia imion - dodaje dr Wojciech Suliga, antropolog kultury.
Pierwsza miłość zostaje w pamięci na długo. Często bywa tak, że kolejnych partnerów dobiera się według tego pierwszego - mówi aktorka Monika Jarosińska, która swoją pierwszą miłość pamięta do dziś. A jak swoją pierwszą miłość wspomina Anna Ibisz i Katarzyna Zielińska?
Czy fantazje seksualne są zboczeniem? O czym fantazjują mężczyźni, a o czym kobiety? Kobiety najczęściej fantazjują o seksie z nieznajomym, z mężczyzną, który jest dobrze zbudowany, silny i opiekuńczy, czyli jest bardziej strażakiem niż intelektualistą - uważa seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz.
Seks może być sposobem na ucieczkę przed samotnością, depresją, nudą, może być także narzędziem kontroli oraz dominacji. Czym jest nieseksualny seks? O tym prof. Zbigniew Lew-Starowicz.
Żony polskich polityków opowiedziały nam, jak wygląda ich życie rodzinne i czy politycy są seksowni...
Co ma wpływ na orientację seksualną? Czy każdy człowiek ma w sobie pierwiastek przeciwnej orientacji? Czy biseksualizm rozwijają w człowieku uwarunkowania biologiczne czy kulturowe? Co na ten temat ma do powiedzenia seksuolog Michał Lew-Starowicz i antropolog kultury dr Jan Witold Suliga?
Unia Europejska stworzyła oficjalną klasyfikację penisów. Polscy seksuolodzy przyznają, że średnia dla naszego kraju jest dosyć niska. Według raportu zajmujemy jedno z ostatnich miejsc pod względem długości członków w Europie. Wyprzedzają nas nawet Niemcy. O tym czy długość członka świadczy o męskości porozmawialiśmy z aktorem Tadeuszem Plucińskim, który szczyci się tym, że liczba jego kochanek przekroczyła trzy tysiące, Michałem Pirógiem oraz seksuologiem prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem.
Gościem Dzień Dobry TVN była Iga Wyrwał, która zawojowała magazyny dla mężczyzn w Wielkiej Brytanii . Polka została okrzyknięta posiadaczką najpiękniejszego biustu na świecie!
Wazektomia to chirurgiczne przerwanie lub podwiązanie nasieniowodu. Zabieg prowadzi do bezpłodności, którą jednak można przywrócić, ale tylko w 30 proc. przypadków. Nie wpływa ona na popęd płciowy i potencję. Czy skuteczność tego zabiegu jest natychmiastowa? Gościem Dzień dobry TVN był dr Eugeniusz Siwik, ginekolog i położnik, właściciel kliniki przeprowadzającej wazektomię.
Naukowcy potwierdzają, że mężczyźni o niskim głosie mogą liczyć na większą popularność u kobiet. Prawdopodobnie kobiety uznają, że mężczyzna o niższym głosie jest silniejszy, zdrowszy, bardziej męski i tym samym może być "lepszym materiałem" na ojca. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy mężczyzn, którzy mają to "coś" w głosie.
Życie intymne osób posiadających dzieci jest może mniej spontaniczne, co nie znaczy, że kochają się one rzadziej. 63 proc. Europejczyków, którzy są rodzicami, przyznaje, że współżyje przynajmniej raz w tygodniu. Co zrobić, gdy dziecko przyłapie nas na uprawianiu seksu? Gościem Dzień dobry TVN był seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz.
Uczeni z Meksyku w zeszłym roku ogłosili, że uczucie nazywane miłością może trwać maksymalnie cztery lata. Potem jest już tylko udawanie i rutyna. Dlatego najlepiej rozwieść się po czterech latach związku i poślubić kogoś innego.
Czego boi się aktor, lekarz i polityk? O naszych zahamowaniach i zdrowiu seksualnym porozmawialiśmy z seksuologiem prof. Zbigniewem Izdebskim, etykiem prof. Magdaleną Środą oraz feministką Kazimierą Szczuką.
Żadna inna część kobiecego ciała nie wzbudza tylu emocji ile piersi. Są źródłem rozkoszy, ale też przyczyną kompleksów. Jedne kobiety uważają, że mają za małe piersi, inne za duże, a jeszcze inne, że niezbyt jędrne. O atrybucie kobiecości porozmawialiśmy w Dzień dobry TVN z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem oraz posiadaczkami podziwianych przez mężczyzn piersi - piosenkarką Iwoną Węgrowską i aktorką Ewą Kuklińską.
Nasze babcie i mamy onieśmielały rozmowy o seksie. My wyzbywamy się pruderii. Nie wstydzimy się rozmów o naszym życiu intymnym. Kobiety akceptują swoje ciało, co widać na ulicy. Nie zakrywamy już siebie jakimiś niepotrzebnymi workami - mówi Agnieszka Niezgoda, autorka książki "Dobranocka".
Seks w związku jest bardzo istotnym elementem, o którym należy nie tylko rozmawiać, ale i nie wolno go zaniedbywać - radzi ojciec Ksawery Knotz. Współżycie seksualne jest czymś pozytywnym, dobrym, pięknym i świętym. Nie jest dodatkiem, a jednym z najistotniejszych elementów relacji między partnerami. Jest elementem sakramentu podnoszącym nas do rangi z Bogiem - wyjaśnia duszpasterz małżeństw i autor książki "Seks jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga".
Czy przeszłość erotyczna kobiety ma dla mężczyzny jakieś znaczenie? Czy mężczyźnie przeszkadza, że jego partnerka miała przed nim wielu partnerów? Co na to goście Dzień Dobry TVN - Przemysław Saleta, Cezary Olszewski i Piotr Polk? Kiedy ludzie zaczynają być ze sobą, powinniśmy akceptować partnera w całości - uważa Przemysław Saleta. - Myślę, że opowiadanie szczegółowo o swojej przeszłości nie jest dobre - mówi Piotr Polk.
Fantazjujesz o seksie z policjantem, swoim byłym, ze znanym aktorem, a może o przygodzie z nieznajomym? Wstydzisz się swoich erotycznych snów? Nie powinnaś, bo co trzecia kobieta ma sny erotyczne. - Należy się wtedy tylko cieszyć, ze ta sfera w nas istnieje i, że chce dojść do głosu. Może być to związane z faktem, że na co dzień zapominamy lub nie dopuszczamy takich treści do siebie - wyjaśnia seksuolog Katarzyna Waszyńska. Jak interpretować takie sny?
Polska młodzież nie łączy seksu z miłością i ma problemy z budowaniem głębokich relacji i związków - wynika z raportu CBOS. Prawie połowa nastolatków nie stosuje antykoncepcji, a co dziesiąty przyznaje się do seksu z przypadkową osobą. Czy wizja macierzyństwa może odstraszyć młodzież od seksu?
W niektórych łódzkich szkołach rusza pilotażowy program "Wychowanie do abstynencji". Zajęcia będą prowadzić nauczyciele po tygodniowym kursie przygotowawczym - wyjaśnia Ewa West, założycielka Międzynarodowej Fundacji "Wiedzieć Jak" i koordynatorka programu "Wychowanie do abstynencji". Kto i jak powinien uświadamiać młodzież? Seksuolog prof. Zbigniew Izdebski uważa, że ten program to bzdura, a straszenie chorobami przenoszonymi drogą płciową nie daje efektów, bo strach szybko mija.
W związku z informacjami dotyczącymi zmiany płci przez córkę Cher oraz wątpliwościami, co do płci Caster Semenya, złotej medalistki Mistrzostw Świata w Berlinie, postanowiliśmy poruszyć w Dzień Dobry TVN temat identyfikacji i zmiany płci. Z badań przeprowadzonych przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne wynika, że w Polsce do zmiany płci dąży jedna na 17 tys. kobiet i jeden na 57 tys. mężczyzn.
Kto odwiedza portale randkowe i w jakim celu? Czy można znaleźć w sieci swoją drugą połówkę? Na te i wiele innych pytań związanych z wirtualnymi portalami randkowymi i sensem ich istnienia porozmawialiśmy w studiu "Dzień Dobry TVN" z naszymi gośćmi: socjologiem Tomaszem Sobierajskim i "randkowiczem" Arturem Duszczykiem.
Nic na świecie nie sprzedaje się tak dobrze jak seks. Czy seks jest w stanie sprzedać wszystko? Dlaczego bodźce seksualne w reklamie są tak skuteczne? Na ten temat porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Jakubem Bierzyńskim, prezesem Omnicom Media Group Polska i prof. Dominiką Maison, psychologiem społecznym.
Czy na pewno wiesz, co robi twój mąż podczas przerwy w pracy? Idzie coś zjeść, czy może idzie na spotkanie z kochanką? Seksualne lunche są coraz bardziej popularnym w naszym kraju zjawiskiem.
Zgodnie z rozporządzeniem MEN, które obowiązuje od września 2009 br., uczniowie od piątej klasy szkoły podstawowej aż do matury mają obowiązek uczestniczenia w zajęciach z Wychowania do Życia w Rodzinie. - Uważam, że przedmiot ten w obecnej formie jest fikcją. Program WDŻ jest niedostosowany do potrzeb nastolatków - wyjaśnia w Dzień Dobry TVN edukatorka seksualna Alicja Dugołęcka.
Alkohol nie tylko zwiększa kobiece libido. Jak się okazuje, dla wielu przedstawicielek płci pięknej staje się wręcz niezbędny w sypialni. O tym czy kobiety rzeczywiście uprawiają seks tylko po alkoholu rozmawialiśmy z Anną Ibisz, Krzystyną Koftą i Zbigniewem Lwem-Starowiczem
Kluczem do szczęścia jest połączenie seksualności z duchowością - tak uważa ojciec Ksawery Knotz, autor książki "Nie bój się seksu, czyli kochaj i rób, co chcesz". W kolorowych pismach nie mówi się o tym, co jest rzeczywiście istotne we współżyciu seksualnym o miłości, jedności, więzi i oddaniu - pisze w swojej książce gość Dzień Dobry TVN. Skąd ojciec to wszystko wie?
Już teraz możesz podzielić się z nami wszystkimi wspomnieniami z wakacji. <span class="link_wiecej_span"><a href="24,50063,news,,1,wasze_zdjecia_z_wakacji,aktualnosci_detal.html" class="link_wiecej">więcej</a> <a href="24,50063,news,,1,wasze_zdjecia_z_wakacji,aktualnosci_detal.html" class="arrows">»</a></span><span class="linki_info"><span class="linki_inner v"><span class="iv"></span></span></span>
Jak sprostać kobiecym wymaganiom? Które strefy erogenne kobiety są najbardziej czułe? Jak pieścić kobiece piersi? Dlaczego ważne jest przytulenie kobiety po odbytym stosunku? O najczęściej popełnianych przez mężczyzn błędach w łóżku porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z seksuologiem prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem.