Razem z Ukrainą

Jej misją jest popularyzowanie ukraińskiego folkloru. "Piosenki też leczą"

Razem z Ukrainą

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Dusza i serce w ukraińskiej pieśni
Dusza i serce w ukraińskiej pieśniDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Zoryana Dybovska śpiewa od najmłodszych lat. W jej repertuarze nie brakuje wyjątkowych utworów, stanowiących pochwałę ukraińskiej kultury ludowej. W Dzień Dobry TVN artystka zaprezentowała pieśń "I dlatego minie siedem lat" i opowiedziała o swojej misji krzewienia folkloru.

Zoriana Dybovska o ukraińskim folklorze

Wojna w Ukrainie zmobilizowała do działania wielu artystów, w tym także Zorianę Dybovską. Aktorka Teatru im. Łesia Kurbasa we Lwowie postanowiła wykorzystać swój nieprzeciętny talent wokalny do tego, by uchronić od zapomnienia ukraińskie tradycje.

- Teraz to jest bardzo ważne. Nasza kultura, nasze piosenki(...). Zwyczaje, które opowiadają światu o naszym kraju (...). Bardzo się cieszę, że mogę tutaj śpiewać - zapewniła lwowianka.

Zoriana Dybovska w utworze "I dlatego minie siedem lat"

W repertuarze wszechstronnie utalentowanej artystki znajduje się wiele ukraińskich pieśni folkowych. W Dzień Dobry TVN aktorka zaprezentowała wzruszający utwór "I dlatego minie siedem lat", opowiadający o żołnierzu, który wędruje po zagajniku i tęskni za swoją rodziną.

- Czerpiemy nasze pieśni ludowe od naszych dziadków (...). Mamy wielu ludzi, którzy zbierają folklor, kolekcjonują (...). Słuchają babć, zapisują to wszystko, nagrywają, przywożą do swoich miast i uczą innych. Mamy dużo różnych zespołów, nie tylko we Lwowie, ale w całej Ukrainie. Teraz to jest trudne. Tak naprawdę na próbach nasze dziewczyny nie potrafią śpiewać, bo taka jest sytuacja, ale piosenki też leczą - podsumowała Zoriana Dybovska.

Zoriana Dybovska - "I dlatego minie siedem lat". Zobacz wideo:

Zoriana Dybovska – „I dlatego minie siedem lat”
Zoriana Dybovska – „I dlatego minie siedem lat” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości