Wołodymyr Zełenski pokazał pokój, w którym mieszka od wybuchu wojny. "Jak można nie podziwiać tego człowieka?"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
Twitter.com
Wyjątkowy wywiad z Ołeną Zełenską
Wyjątkowy wywiad z Ołeną Zełenską Dzień Dobry TVN
wideo 2/17

Prezydent Wołodymyr Zełenski zaprosił dziennikarza do pokoju, w którym mieszka od rozpoczęcia pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. Nagranie z tej wizyty udostępnił na Twitterze doradca ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Anton Heraszczenko. - To niesamowite - czytamy w komentarzach.

Wołodymyr Zełenski pokazał, jak mieszka od wybuchu wojny

Ukraiński dziennikarz Dmytro Komarowa odwiedził tymczasowe mieszkanie Wołodymyra Zełenskiego. - To mój dom. Żyje tutaj od roku - powiedział prezydent na nagraniu, które opublikował na Twitterze doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko.

Skromna sypialnia głowy państwa składa się z pojedynczego łóżka, telewizora, stolika, małej umywalki i biurka z fotelem, a grube zasłony zakrywają okna.

Garnitur, który "czeka na zwycięstwo"

Po krótkiej wycieczce po pokoju prezydent Ukrainy zaprowadził reportera do swojej garderoby, która przepełniona jest odzieżą militarną. Natomiast w kącie wiszą zapakowane w pokrowce garnitury.

- Teraz ich nie noszę. Ale to symbol tego, że niedługo wojna się skończy, zwyciężymy. I wtedy będę go używał - powiedział Wołodymyr Zełenski, prezentując elegancki zestaw sprzed wojny. - Czyli garnitur czeka na zwycięstwo? - dopytał dziennikarz. - Tak - potwierdził prezydent Ukrainy.

Udostępnione na Twitterze nagranie szybko obiegło sieć. Internauci są pod wrażeniem skromnych warunków, w jakich żyje Wołodymyr Zełenski. "Jak można nie podziwiać tego człowieka? Jest przykładem wzorowego przywódcy", "To niesamowite. Zwłaszcza porównując to, w jakich posiadłościach mieszkają inni prezydenci", "Prezydent i bohater. Naród ukraiński jest z ciebie dumny" - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: Twitter.com

Źródło zdjęcia głównego: Roman Pilipey/Getty Images

Pozostałe wiadomości