Razem z Ukrainą

Porównują ją do "Pani Śmierci". Młoda snajperka stała się symbolem walki o Ukrainę

Razem z Ukrainą

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24
Snajperka z Ukrainy w lesie

"Ugoliok" to młoda ukraińska snajperka, która dołączyła do armii, by bić się o niepodległość swojego kraju. Choć na temat jej dokonań na froncie wiadomo niewiele, już teraz stała się symbolem walki o wolność swojego kraju. Kobieta porównywana jest nawet do "Pani Śmierci", czyli znanej snajperki walczącej podczas II wojny światowej.

"Ugoliok" symbolem walki o Ukrainę

W Internecie pojawiły się zdjęcia młodej, ukraińskiej snajperki, która bierze udział w walkach mających na celu wyprzeć rosyjskich najeźdźców. Na ten moment wiadomo o niej niewiele. Kobieta posługuje się pseudonimem "Ugoliok", a na fotografiach ma na sobie wojskowy mundur, zamaskowaną twarz i broń na ramieniu.

Wojna

Warszawa wybrała Warszawiankę Roku 2021
Warszawa wybrała Warszawiankę Roku 2021Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Jak podaje TVN24 snajperka dołączyła do ukraińskiej piechoty morskiej w 2017 roku. Według Sił Zbrojnych chciała tym wzbudzić podziw u swojego brata, który również służy w ukraińskim wojsku. Kobieta walczyła przeciwko separatystom we wschodniej części Ukrainy. Na początku roku zakończyła swoją służbę, lecz gdy dowiedziała się o działaniach Władimira Putina, bez zawahania dołączyła do armii.

Snajperka porównywana do "Pani Śmierci"

Siły Zbrojne Ukrainy nie podały na razie konkretnych komunikatów dotyczących jej sukcesów na polu walki. Jak czytamy w TVN24, trudno również weryfikować prawdziwość informacji dotyczących młodej snajperki.

Mimo braku konkretnych wiadomości o tajemniczej "Ugoliok", w mediach społecznościowych porównuje się ją do "Pani Śmierci". Mowa tu o Ludmile Pawliczenko - ukraińskiej snajperce w Armii Czerwonej, której przypisuje się zabicie ponad 300 nazistowskich żołnierzy podczas II wojny światowej. Kobieta otrzymała nawet tytuł Bohatera Związku Radzieckiego.

Więcej wiadomości na stronie TVN24.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: ВМС ЗС України

Pozostałe wiadomości