walka

  walka

  Według orędowników tego rodzaju walki sambo jest nauką obrony, a nie atakowania. Ma także szereg zalet niezwiązanych bezpośrednio z dyscypliną sportową. Uczy samodyscypliny, postaw moralnych i wzmacnia wytrzymałość. Czym dokładnie jest sambo?

  Brak własnej przestrzeni, ciągłe sprzeczki i walka o to, kto tym razem będzie lepszy, szybszy, mądrzejszy. Niestety takie sytuacje zdarzają się nawet w długoletnich związkach. Rywalizacja i niezdrowa dominacja jednego z partnerów to pierwszy krok to rozpadu relacji. Co więc robić, ulegać, czy walczyć o swoje? Na te pytania odpowiedziała nam Katarzyna Kucewicz, psycholożka, psychoterapeutka, seksuolożka.

  Joanna Jędrzejczyk: "Wierzę, że dotrzymam słowa i w tym roku przylecę do Polski z pasem mistrzowskim wagi muszej, a w przyszłym roku stanę do walki o tytuł mistrzowski wagi słomkowej" . 8 grudnia Joanna Jędrzejczyk zawalczy o tytuł mistrzowski UFC w kategorii muszej, to nowa kategoria wagowa w tej federacji sportów walki. Nasza mistrzyni zmierzy się z Valentiną Shevchenko. Czy przejście do wyższej kategorii wagowej to dla niej duży problem? Jak się przygotowuje do pojedynku i jak zrzuca się kilka lub kilkanaście kilogramów przed walką? Zobaczcie jak wygląda dieta Joanny w czasie przygotowań.

  Dla polskiej zawodniczki Joanny Jędrzejczyk wakacje były bardzo pracowite. - Bardzo się cieszę, że wróciłam właśnie na tę zwycięską ścieżkę i czekam na walkę o tytuł - zdradziła dziennikarce Agnieszce Jastrzębskiej w studiu Dzień Dobry TVN. Kiedy zawalczy o mistrzowski tytuł? Jak często odwiedza rodzinny dom? Czy udało się jej zrealizować wakacyjne plany? W jakim kraju Joanna Jędrzejczyk nigdy jeszcze nie była? I kto, zdaniem Agnieszki Jastrzębskiej, jest ojcem roku?

  Gościem Dzień Dobry TVN był dziś Piotr Pawlak - ekspert Rockwool Polska: "Smog to nie są samochody, smog to nie są zakłady przemysłowe. W polskich realiach są to domy jednorodzinne, które są fatalne energetycznie". Jak jest jego zdaniem recepta na skuteczną walkę ze smogiem?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Martę Adamczyk-Sobieską, Sławomira Adamczyka oraz ich dzieci: Różę i Mikołaja. Opowiedzieli nam o swojej, rodzinnej walce w obronie polskiej przyrody. Jak zaczęła się ich wspólna eko-przygoda i czy ich walka przynosi efekty?

  "Kochała go ulica. Przepowiadałem mu straszną przyszłość oglądania słońca w kratkę przez długie, długie lata" - powiedział Paweł Tomczak, pierwszy trener judo Pawła Kunysza. Dziś Paweł Kunysz jest nie tylko mistrzem w jiu-jitsu. Zdał również maturę i ukończył dwa kierunki studiów. Założył również pierwszą w Stalowej Woli szkołę jiu-jitsu, gdzie szkoli dzieciaki. Dlaczego lubi pracować z dziećmi? Co sprawiło, że zmienił swoje życie? I w jakim kierunku się teraz rozwija, skoro ma już czarny pas?

  Wschód Ukrainy. Tutaj lato wyglądało inaczej niż zwykle. Zobaczcie reportaż Bianki Zalewskiej, która pojechała do miejscowości Nowoługańskie, odgrywającej ważną rolę w toczącej się na Ukrainie wojnie.

  Mistrzyni UFC - Joanna Jędrzejczyk ma wreszcie wakacje. Ile czasu zamierza wypoczywać i na co sobie pozwala w czasie "roztrenowania"? Zobaczcie czego dowiedziała się Agnieszka Jastrzębska.

  Corrida to tradycyjne hiszpańskie widowisko. W dzisiejszych czasach dla jednych to atrakcja turystyczna, dla innych - przemysł przemocy. Dlaczego torreadorzy decydują się na udział w tym spektaklu? A co o corridzie myślą sami Hiszpanie? W Dzień Dobry TVN Conrado Moreno i antropolog kultury Robert Zydel mówili o filozofii, która stoi za corridą.

  Swoją przygodę z pięściarstwem zaczął ponad rok temu, gdy postanowił wziąć udział w charytatywnej gali bokserskiej. Spodobało mu się. Z Wojtkiem Zielińskim rozmawialiśmy dziś w Dzień Dobry TVN o jego pasji, kryzysie męskości i przygotowaniach do kolejnej walki. Czy koledzy na sparringach biorą poprawkę na jego zawód i starają się oszczędzać twarz aktora? Dziś nasz gość obchodzi urodziny i imieniny - 100 lat!

  "Widziałem horror. To są ludzie, którzy żyją pięć lat w traumie wojennej. Wychodzisz do pracy i musisz przejść przez aleję snajperów" powiedział Darek Malejonek, który podobnie jak nasz drugi gość Michał Przedlacki niedawno wrócił z Syrii. Jak wygląda sytuacja w Aleppo? Czego potrzebują ludzie, którzy nie zdecydowali się na ucieczkę z terenów objętych działaniami wojennymi?

  Już 12 listopada w Madison Square Garden w Nowym Jorku, w walce o mistrzowski pas federacji UFC zmierzą się dwie Polki! O przygotowaniach do walki opowiedziała nam Karolina Kowalkiewicz: "Ona ma bardzo ładny, błyszczący pas. Ja chcę ten pas!". Jak wyglądają jej prywatne relacje z Joanną? Czy poza ringiem panie się lubią?

  Jakiś czas temu Marcin Prokop wyzwał na pojedynek Mateusza Hładkiego. Dorota Wellman zaproponowała, aby panowie walczyli w czarnym kisielu. Zobaczcie, w czym Marcin pojawi się w ringu :)

  Karolina Kowalkiewicz jest zawodniczką MMA. Jak dotąd stoczyła 9 walk, nie przegrywając ani jednej. Jej trenerzy mówią o niej, że jest bardzo pracowitą uczennicą, mocno bije i szybko kopie. Mało który kolega z treningu lubi się z nią sparować :) Dlaczego zdecydowała się na taką dyscyplinę? Czy nie boi się zadrapań i siniaków? Co czuje chwilę przed walką wchodząc do klatki? I jakie ma plany?

  Kurdowie to lud zamieszkujący Kurdystan, krainę podzieloną między Turcję, Iran, Irak i Syrię. W Irbil, stolicy irackiego Kurdystanu, Bianka Zalewska spotkała się z polskim Kurdem, który wyjaśnił o co walczą. Nebi Sherkawey "Kurdowie to największy naród na świecie, który nie ma swojego państwa". Spotkaliśmy też bojowniczki "YPJ", które rezygnują z życia prywatnego na rzecz walki z państwem islamskim.

  Najlepszym polskim zawodnikiem MMA w kategorii do 70 kg jest 23-latek z Tychów Marcin Held. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby porozmawiać o początkach jego kariery i fenomenie tego sportu. Jak nasz gość radzi sobie z porażkami? W studiu doszło też do zwarcia - Marcin pokazał na Jarku Kuźniarze, jak należy wykonać jeden z chwytów kończących walkę. Zobaczcie, czy nasz prowadzący wyszedł z tego cało :)

  W kwietniu, Andrzej Fonfara, pokonując Julio Césara Cháveza Jr. zdobył pas federacji WBC International. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądały początki kariery pięściarza, o którym medalista olimpijski, Krzysztof Kosedowski, mówi: "Czy się czymś wyróżniał? Tylko tym, że był chudy jak patyk i wysoki".

  "Myślę, że żaden człowiek nie jest przygotowany na taką chorobę ... ale też nie szukałem jakiegoś wyjścia awaryjnego, że się może nie udać" Z Grzegorzem Boćkiem, reprezentantem Polski i czołowym atakującym w siatkarskiej ekstraklasie, o jego zwycięskiej walce z nowotworem układu chłonnego rozmawiał Władysław Kozakiewicz.