Razem z Ukrainą

Ewa Chodakowska zorganizowała zbiórkę dla mieszkańców Mikołajowa. "Jestem za tym, żeby każdy z nas był ambasadorem pomocy"

Razem z Ukrainą

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Kinga Burzyńska
Ewa Chodakowska pomaga Ukrainie. Wysłała konwój z darami
Ewa Chodakowska pomaga Ukrainie. Wysłała konwój z darami Dzień Dobry TVN
wideo 2/17

Trudna sytuacja w Ukrainie poruszyła serca wielu Polaków. Coraz więcej osób pragnie angażować się w niesienie pomocy naszym wschodnim sąsiadom. W gronie darczyńców znalazła się Ewa Chodakowska, która zorganizowała zbiórkę na rzecz Mikołajowa. W Dzień Dobry TVN znana trenerka opowiedziała o działaniach, jakie podjęła w celu wsparcia potrzebujących.

Ewa Chodakowska wspiera Ukrainę

Nie jest tajemnicą, że Ewa Chodakowska od lat pomaga potrzebującym. Gwiazda z godną podziwu gorliwością angażuje się w rozmaite zbiórki, organizuje treningi charytatywne i wspiera wybrane fundacje. Teraz postanowiła przyłączyć się do pomocy na rzecz dotkniętej rosyjską agresją Ukrainy.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- Ruszyliśmy z pomocą razem z moimi wszystkimi firmami, partnerami. Zaangażowaliśmy się w tę pomoc bardzo dynamicznie. Przekazaliśmy mnóstwo kosmetyków, żywności, produktów dla dzieci, 20 tys. posiłków razem z moim cateringiem. Zorganizowaliśmy również zbiórkę dla Mikołajowa, dla miejscowości, do której nie dociera żadna pomoc - wyjaśniła znana trenerka w rozmowie z Kingą Burzyńską.

Ewa Chodakowska zorganizowała zbiórkę dla Mikołajowa

Mikołajów to miejscowość leżąca w południowej części Ukrainy, oddalona o około 130 kilometrów od Odessy. Ewa Chodakowska zadbała o to, by jej mieszkańcy mogli otrzymać najpotrzebniejsze rzeczy, w tym żywność, leki, karmę dla zwierząt, koce, pościele, śpiwory, elektronikę, środki higieny czy kosmetyki.

- Przyłączyło się mnóstwo osób, na przestrzeni raptem kilku dni zebraliśmy 20 ton produktów, które na chwilę obecną są już w konwoju humanitarnym w drodze do Mikołajowa. Liczymy na to, że bezpiecznie dotrą na miejsce - zdradziła trenerka, jednocześnie zachęcając do wspierania potrzebujących.

- Jestem za tym, żeby każdy z nas był takim ambasadorem pomocy i mówił o tym głośno. Pomaganie powinno być organiczne, naturalne, zupełnie oczywiste. Dzisiaj słyszy się dużo zarzutów, że pomaganie zrobiło się modne. Jeżeli jest to moda, to niech będzie ponadczasowa, niech po prostu pomaga każdy - podsumowała rozmówczyni Kingi Burzyńskiej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości