Anna Kalczyńska-Maciejowska

  Aby maluch cieszył się przyrodą, nie potrzebujemy do tego drogich zabawek i gadżetów.

  Reporterka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska wybrała się do Torunia, gdzie spotkała się z Witkiem Orcholskim, który profesjonalnie trenuje canicross. Mężczyzna wytłumaczył, na czym polega sport, a także przedstawił swojego przyjaciela, z którym startuje w mistrzostwach.

  Manicure hybrydowy zdobył serca Polek. Ładnie się prezentuje, a w dodatku jest bardzo wygodny. Czasami jednak po jego zdjęciu paznokcie się łamią i rozdwajają. Jak wówczas odpowiednio o nie zadbać?

  Dla niektórych wakacje bez drugiej połówki to powód do niepokoju.

  Tą wiadomością żyje cały świat tenisa. Serena Williams otrzymała od organizatorów Wimbledonu "dziką kartę". Czy podczas turnieju zmierzy się z Igą Świątek, aktualną liderką światowego rankingu?

  Od 17 czerwca firmy ubezpieczeniowe będą miały dostęp do informacji o mandatach i punktach karnych gromadzonych przez kierowców. Dane te będą wykorzystywane przy wycenie polis OC.

  Sezon ślubny trwa w najlepsze. W związku z tym przyszłe panny młode poszukują inspiracji, by zorganizować uroczystość swoich marzeń. Kluczową decyzją jest m.in. wybór odpowiednich kwiatów do bukietu. Jakie będą najlepsze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała florystka Anna Wojtala.

  W tym sezonie kolory rządzą nie tylko w stylizacjach, ale także w makijażu. Jak jednak używać kosmetyków w mocnych barwach, by dobrze wyglądały na twarzy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała makijażystka Weronika Bociąg.

  Zobacz, jak dobrze wykorzystać małą przestrzeń.

  - Zaczynają mówić do siebie, wymyślać przyjaciół - uświadamia psycholog Dominika Słomińska.

  Zbliża się sezon wakacyjny. Podczas zażywania słonecznych kąpieli należy szczególnie uważać, by nie dostać udaru. Jak się przed nim uchronić? Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Jak udzielić pierwszej pomocy na plaży? Kiedy musimy zrezygnować ze słońca? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedział Ariel Szczotok, ratownik medyczny.

  Tuż po muzycznym występie prezenterzy postanowili pozostać na wizji i pokazać widzom mały backstage z planu.

  Czy zamierza wspominać w mediach o kolejnej relacji?

  Przygody braci można zobaczyć w reportażach, które przygotowali z podróży. O kilku z nich, także tej szczególnie trudnej dla rodziny i bliskich, Marcin Prokop opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Jakie są objawy choroby? Jak można się zakazić? Czy grozi nam epidemia?

  Torebki niewielkich rozmiarów są wielkim hitem ostatnich miesięcy. Zgrabne egzemplarze, w których zmieścimy kilka najpotrzebniejszych rzeczy, są doskonałym wyborem nie tylko na różne wydarzenia, ale także na co dzień. Jak je nosić? O tym w Dzień Dobry TVN powiedziała stylistka Marta Pożarlik.

  "Dziś już nie są takie, jak 75 lat temu" - wyjaśniał w naszym studio Marcin Sawicki.

  Czy oglądali odcinki emitowane w telewizji?

  "Lepiej późno niż wcale".

  "Moja siostrzenica przebywała w takim szpitalu".

  Każdy rodzic wie, że organizacja podróży z dzieckiem - zwłaszcza pierwszej - nie należy do łatwych zadań. Od czego zacząć planowanie wakacji? Jak przygotować się do wyjazdu? Oto porady blogerki Natalii Sitarskiej, które warto wcielić w życie.

  Horrory można lubić lub nie, ale są produkcje, które zdecydowanie warto zobaczyć.

  Psycholog rozwiewa wątpliwości.

  Maturzystka przerwała szkołę, by na dwa miesiące przyjechać do Polski. O tym, jak zorganizowała podróż na inny kontynent, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Część kobiet po rozwodzie decyduje się na pozostawianie nazwiska byłego męża, np. ze względu na dzieci. Jednak nie wszystkim mężczyznom odpowiada takie rozwiązanie. Czy mogą zażądać od ekspartnerek, by wróciły do nazwiska panieńskiego? Czy zmiana jest możliwa i na jakich zasadach? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała adwokat Eliza Kuna.

  Amber Heard w wyniku przegranej batalii sądowej, nazywanej procesem dekady, musi przelać konto byłego męża w sumie 10,35 mln dolarów. Prawniczka aktorki oświadczyła, że jej klientka nie ma zamiaru uiszczać zasądzonej kwoty i będzie odwoływać się od wyroku. W opublikowanym oświadczeniu nie zabrakło gorzkich słów wobec amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości.

  To obowiązkowa pozycja nie tylko dla fanów tego jakościowego i charakterystycznego stylu.

  Modna kuchnia to przede wszystkim drewno i ceramika. W tym sezonie stawiamy na praktyczne rozwiązania, o których w Dzień Dobry TVN opowiedziała Ewa Mierzejewska, ekspertka w dziedzinie aranżacji wnętrz.

  W Londynie wystartowały 4-dniowe obchody platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II. To najdłużej panująca monarchini w historii Wielkiej Brytanii - od jej koronacji minęło 70 lat.

  Lato to idealna pora na eksperymentowanie z fryzurą lub kolorem włosów.