Anna Kalczyńska-Maciejowska

  Z kim zmierzy się Iga w wielkim finale?

  Jak specjaliści z Malo Clinic poradzili sobie z jego przypadkiem? Oto efekty.

  Odpowiednio wykonany make up skoryguje niedoskonałości, a ciało będzie wyglądać zdrowo, naturalnie i promiennie.

  Już 1 sierpnia pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę zyskają nowe uprawienia, a pracodawcy - dodatkowe obowiązki. Na czym polegają zmiany w Kodeksie pracy, które wynikają z implementacji prawa unijnego? O tym opowiedział nam Przemysław Ligęzowski, radca prawny.

  Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami to metoda znana od wieków. Kiedyś korzystali z niej starożytni Grecy, a obecnie coraz częściej ich właściwości prozdrowotne wykorzystuje współczesna medycyna. Jakie dolegliwości i schorzenia można leczyć z ich pomocą? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała mgr Patrycja Adamek, mistrz naturopatii, hirudoterapeuta.

  Co piąty nastolatek w Polsce nałogowo korzysta z telefonu komórkowego. Podczas pandemii i nauki zdalnej problem ten prawdopodobnie się pogłębił. Co zrobić, by odciągnąć dziecko od smartfona? Jak rozmawiać na ten temat z pociechą? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedziała Beata Sobczyk, edukatorka rodziców.

  Kredyty hipoteczne są dla wielu osób jedyną przepustką do własnego mieszkania. Niestety, wraz z szalejącą inflacją stały się także źródłem obaw. Czy słusznie? Co należy wziąć pod uwagę zaciągając takie zobowiązanie?

  Piniata wypełniona po brzegi słodyczami, kolorowymi karteczkami, a nawet warzywami to niezastąpiona atrakcja dla najmłodszych. Rodzice pragnący urozmaicić przyjęcie komunijne czy urodziny pociechy mogą własnoręcznie przygotować ją w zaciszu własnego domu.

  Duet wiolonczelowy Cello Brothers zyskał popularność dzięki oryginalnym interpretacjom polskich i zagranicznych przebojów. W bogatym dorobku artystycznym utalentowanych muzyków nie brakuje też własnych kompozycji. W czerwcu br. na sklepowe półki trafi ich pierwszy autorski album.

  W sezonie wiosenno-letnim ogród może stać się strefą relaksu i niezastąpionym miejscem spotkań z przyjaciółmi, a wszystko to za sprawą odpowiednio dobranych mebli. Wybór krzeseł, stolików i innych dodatków może okazać się nie lada wyzwaniem, dlatego w trakcie zakupów warto kierować się kilkoma zasadami.

  26 maja to szczególna data. Właśnie tego dnia swoje święto obchodzą niesamowite kobiety, czyli mamy, które dla swoich dzieci są w stanie zrobić wszystko. Z tej okazji prowadzący Dzień Dobry TVN - Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik - złożyli im wyjątkowe życzenia. Co powiedzieli w programie?

  Chyba każdy rodzic choć raz usłyszał pytanie, które wprawiło go w zakłopotanie. Jednak wcale nie trzeba być fizykiem, by udzielić na nie odpowiedzi.

  Nic tak nie łączy ludzi, jak wspólna pasja. Doskonałym tego przykładem są Jadwiga i Marek.

  Kto nie powinien ich jeść? Odpowiedzi na te pytania udzieliła w Dzień Dobry TVN dietetyk kliniczna Małgorzata Różańska.

  Jak wybrać idealny kostium kąpielowy? Poznaj wskazówki brafitterki.

  Zaprezentowali się w kreacjach od Dolce & Gabbana.

  Umiejętności włamywaczy mogą wprawić w osłupienie. Od pewnego czasu potrafią oni wejść do czyjegoś mieszkania, zabrać cenne przedmioty i nie pozostawić po sobie żadnych śladów. Ten rodzaj przestępstwa otrzymał nazwę "białego włamania". Czy można się przed nim chronić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadali Wojciech Grabarek, ofiara "białego włamania" oraz insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

  Wątpliwości na ten temat rozwiewa w studiu Dzień Dobry TVN psychoterapeutka Justyna Dąbrowska.

  Po raz drugi w historii naukowcom udało się zrobić zdjęcie czarnej dziury. Znajduje się ona w centrum naszej galaktyki. W Dzień Dobry TVN o tym, co to dla nas oznacza, opowiedział Karol Wójcicki.

  Przyszły strażak, 8-letni Igor, w cyklu "(Od)wagi dzieciaki" pojawił się kilka tygodni temu. Chłopiec postanowił zawalczyć o lepszą sylwetkę i zdrowie. Jak mu idzie?

  26 maja na deskach Teatru Polskiego w Warszawie będzie miała miejsce premiera "Awantury w Chioggi" w reżyserii Edwarda Wojtaszka. W Dzień Dobry TVN pojawili się grający w spektaklu aktorzy Krzysztof Kwiatkowski oraz Tomasz Błasiak.

  "Płyniemy rzeką, która kończy się wodospadem"

  Ile czasu potrzebujemy na wyprodukowanie roztworu? Jaką funkcję pełni tzw. matka octowa?

  Lato coraz bliżej. W sklepach pojawiają się już pierwsze kolekcje plażowe. Dlatego w Dzień Dobry TVN stylistka Agnieszka Krajewska podpowiada, które dodatki warto wybrać. Jakie stylizacje wrócą do łask?

  - Olejki mogą być toksyczne - ostrzega w Dzień Dobry TVN etymolog dr Aleksandra Gliniewicz.

  Na naszej scenie artystka zaprezentowała autorską piosenkę.

  Skąd wziął się ten irracjonalny trend? Czy jest on bezpieczny? Na te pytania w studiu Dzień Dobry TVN odpowiedział lekarz dentysta Tomasz Kupryś.

  Celna riposta zbulwersowanej modelki.

  Wyjątkowe nagranie stało się hitem sieci.

  W województwie kujawsko-pomorskim oszuści wyjeżdżali na trasy szybkiego ruchu i celowo prowokowali stłuczki i kolizje, by wymusić od kierowców pieniądze. Co robić w takich sytuacjach? O tym opowiedział nam ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego Marek Konkolewski.