Jakie zabawy rozwijają kreatywność i wyobraźnię dziecka?

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Bawimy się bez zabawek
Bawimy się bez zabawekDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Dzieci uwielbiają się bawić. Niestety bardzo często zdarza się, że maluchy mają zbyt zabawek, do tego spora ich część, zamiast pobudzać dziecko - ogranicza jego kreatywność. Jak to zmienić? Jakie zabawki mogą faktycznie pobudzić jego wyobraźnię? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Edyta Plich, doradca edukacyjny, prezeska Fundacji Wspierania Młodzieży w Nauce EDICO.

Czy zabawki są potrzebne do zabawy?

Edyta Plich, doradca edukacyjny, prezeska Fundacji Wspierania Młodzieży w Nauce EDICO uważa, że często przesadzamy i dzieci mają za dużo zabawek. - Bardzo często dajemy dzieciom mnóstwo plastikowych, gotowych rzeczy, które trzeba tylko nacisnąć. One zwykle jeszcze hałasują, robią mnóstwo zamieszania i dzieci są przebodźcowane. Chodzi o to, żeby trochę dać im troszkę szansę na to, żeby pomyślały - powiedziała w Dzień Dobry TVN Edyta Plich.

Co wpływa na rozwój dziecka?

Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Ekspertka jest zdania, że dla dziecka niezwykle cenna jest swobodna zabawa. To ona rozwija kreatywność, a także myślenie analityczne.

Dlaczego czasem warto zrezygnować z zakupu zabawki?

Dziecko powinno również bawić się na świeżym powietrzu. - Miasto i przestrzeń, w której żyjemy, stworzyły mnóstwo przedmiotów, które są gotowe do wzięcia do ręki, [...], przyroda, coś, co jest nieoczywiste bardzo, bardzo nurtuje - dodała.

Czasami zdarza się, że po złożeniu zabawek dzieci przestają się nimi bawić. - Czym bardziej dajemy im gotowe rzeczy do wykorzystania, które już po prostu mają swoje funkcje, przyciski, zabieramy im coś bardzo ważnego - tłumaczyła nasza rozmówczyni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości