Anna Kalczyńska-Maciejowska

  Elton John

  Czy spadek empatii to powód do niepokoju? Na ten temat porozmawialiśmy z psychoterapeutką Katarzyną Kucewicz.

  Olek Klembalski jest utalentowanym wokalistą młodego pokolenia. Ma dopiero 16 lat, a już wie, że to właśnie z muzyką chce związać swoją przyszłość.

  Trwa wojna w Ukrainie. Mieszkańcy położonego około 120 km od polskiej granicy Lwowa przygotowują się do odparcia rosyjskiej ofensywy. Miasto jak dotąd nie było celem zmasowanych ataków najeźdźcy, jednak w obliczu zagrożenia lwowianie zamieniają piwnice w schrony i szykują się do walki.

  Jaką ilość alkoholu spożywać, by uniknąć przykrych konsekwencji? Profesor Mariusz Jędrzejko, ekspert w dziedzinie uzależnień zdradza, czy tzw. bezpieczna dawka w ogóle istnieje.

  W ramach działań fundacji Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków integrują polską i ukraińską młodzież. W Dzień Dobry TVN opowiedziały o szczegółach akcji.

  W Nowym Jorku odbyła się oficjalna premiera najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej. Na czerwonym dywanie pojawiła się gwiazda obrazu - Naomi Watts oraz producentka Trudie Styler, prywatnie żona Stinga. "Infinite Storm" jest oparty na prawdziwej historii.

  Kilkaset tysięcy lat temu słonie leśne prowadziły spokojny żywot na terenach Polski. Jakie jeszcze prehistoryczne zwierzęta tutaj mieszkały?

  Problemy z zajściem w ciążę czy silne bóle menstruacyjne to zaledwie część wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się pacjentki cierpiące na endometriozę. Jeszcze do niedawna mówiło się o tym, że z tak uciążliwymi objawami zmaga się jedna na dziesięć kobiet. Okazuje się jednak, że chorych jest znacznie więcej. .

  W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z prof. Marcinem Drągiem o konsekwencjach decyzji Ministerstwa Zdrowia.

  28 marca pierwszy obszar Polski zostanie przełączony na nowy standard Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Czy trzeba będzie kupić nowy telewizor lub dekoder?

  Kiedy wiosną budzi się natura, w ludziach pojawia się także tęsknota za kolorami. Między innymi z tego powodu trendy modowe w tym sezonie będą niezwykle bogate i barwne. A jakie odcienie będą najmodniejsze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka, Ewelina Rydzyńska.

  W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym trener mentalny i psycholog sportowy Jakub Bączek.

  Jakie tytuły poleca Kaja Klimek?

  "Naszą bronią jest słowo".

  Co zrobić, by nie zwariować?

  Wakacje 2022 coraz bliżej. Słoneczna pogoda powoduje, że wiele osób zaczyna myśleć już o urlopach i podróżach. Choć nie obowiązują już pandemiczne obostrzenia, sytuacja w Polsce i na świecie nie jest spokojna. Trwa wojna, gwałtownie zmienia się sytuacja geopolityczna, rosną ceny, polskie lotnictwo ma problemy. Jak będą kształtować się ceny oraz jakie kierunki podróży warto wybierać na wakacje 2022?

  "Prokuratorzy muszą zgromadzić dowody".

  "Co wydarzyło się 15 marca?" - z pytaniem Sandry Hajduk-Popińskiej musieli się zmierzyć prowadzący Dzień Dobry TVN w quizie "Kartka z muzycznego kalendarza". Jak im poszło? Czy Andrzej Sołtysik dobrze wytypował ostatnią piosenkę Janis Joplin?

  W latach 80-tych wszyscy z zapartym tchem śledzili niesamowite przygody MacGyvera. Nikt tak jak on nie potrafił wybrnąć z najgorszych opałów przy pomocy scyzoryka. Każdy chłopiec, a po cichu pewnie i niejeden dorosły mężczyzna marzył by być jak ten były agent służb specjalnych. Kobiety wzdychały do przystojnego aktora. Jak dziś wygląda Richard Dean Anderson?

  Mieli zaplanowane treningi, zawody, ale agresja Rosji przewróciła życie ukraińskich sportowców do góry nogami. Z pomocą przyszły im polskie kluby, które zaoferowały noclegi, wyżywienie i możliwość ćwiczenia ukochanej dyscypliny z dala od wojny.

  W Dzień Dobry TVN pomysłodawczyni wydarzenia Vanessa Aleksander oraz dyrektor muzyczny koncertu Wojciech Urbański zdradzili, kto wystąpi na scenie.

  Jak urządzić 22-metrową przestrzeń?

  Badania pokazują, że zwierzaki mają korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

  Poznaj wskazówki specjalisty.

  Słyszysz "testosteron" i od razu wyobrażasz sobie dobrze zbudowanego mężczyznę. Tymczasem ten hormon występuje także u kobiet i - jak się okazuje - pełni bardzo ważną funkcję. Jak wpływa na nasz organizm i do jakich zmian doprowadza? Czym grozi jego przedawkowanie? O tym opowiedziała nam dr n. med. Anetta Karwacka, specjalista ginekolog-położnik.

  Czy warto tankować "na zapas"?

  Pod koniec lutego ukazał się Raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatycznych IPCC. Wskazano w nim, jak zmiana klimatu przekłada się na problemy, z którymi muszą mierzyć się ludzie i przyroda. O tym, co może grozić naszemu regionowi powiedziała fizyk atmosfery, dr Aleksandra Kardaś.

  Stevie Wonder nagrał przejmujące wideo na temat wojny w Ukrainie. Zaapelował do ludzi.