Anna Kalczyńska-Maciejowska

  Anna Kalczyńska-Maciejowska

  Wakacje już za kilka miesięcy, ale wiele osób nadal nie wie, jak je zaplanować. Wszystko przez pandemię koronawirusa i stale zmieniające się zasady wjeżdżania na terytorium różnych państw oraz powrotu do Polski. Jak zatem zaplanować tegoroczny wyjazd? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli ekspert, biegły sądowy ds. turystyki, Marek Kamieński oraz blogerka podróżnicza, Natalia Sitarska.

  Grammy 2021 zapisze się w historii jako najskromniejsza gala w historii. Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie odbyło się na zewnątrz, a pod sceną ustawiono jedynie kilka stolików dla gwiazd. W najważniejszych kategoriach (album roku i piosenka roku) triumfowały - kolejno - Taylor Swift oraz Billie Eilish. Wręczono łącznie statuetki w ponad 80. kategoriach.

  Jacek Rozenek nabiera sił po udarze mózgu, który przeszedł w maju 2019 r. Siła ducha i wola walki pozwalają mu na powolny, ale sukcesywny powrót do sprawności fizycznej i psychicznej. W Dzień Dobry TVN aktor, jego syn Adrian oraz przyjaciółka Adrianna Biedrzyńska opowiedzieli, jak wyglądał ten krytyczny czas. - Jego determinacja, siła i wiara skutkują takim, a nie innym efektem - podkreśliła Ewa Pasaman-Paciorek, dyrektor Centrum Opieki i Rehabilitacji w Gryficach.

  Bandonegro to grupa młodych muzyków, a prywatnie przyjaciół, którzy zafascynowali się szeroko pojętą muzyka tango. Jako jedyni Polacy w 2019 roku odbyli trasę w argentyńskim Buenos Aires. Na miejscu zagrali ponad 16 koncertów. Jak zostali przyjęci przez tamtejszą, wymagającą publiczność? O tym członkowie zespołu: Jakub Czechowicz, Marcin Antkowiak, Michał Główka i Marek Dolecki opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Nasi prowadzący krok po kroku uczyli się tańczyć tango - sprawdź, jak sobie poradzili.

  Przez koronawirusa branża rejsów wycieczkowych zamarła. Na własnej skórze przekonali się o tym nasi goście: Anna Woźniak oraz Rafał i Jolanta Florjańczykowie, którzy w niepandemicznych czasach zapewne byliby już tysiące mil morskich od studia. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swojej pracy na luksusowym wycieczkowcu.

  W dobie wyidealizowanych instagramowych fotografii odwagą jest mówienie o swoich niedoskonałościach. Dlatego brawa należą się Natalii Szymaniec, która udostępniła na Instagramie zdjęcie ukazujące rozstępy na piersiach. Dlaczego to zrobiła? O tym youtuberka opowiedziała w Dzień Dobry TVN, a czy da się zredukować rozstępy mówiła Marta Mieloszyk-Pawelec, ekspertka z dziedziny mikrooodżywiania.

  Marek Jabłoński kocha muzykę i nie ogranicza się do jednego stylu czy gatunku. Gitarzysta Czerwonych Gitar zainteresował się także nietypowym instrumentem o nazwie stylofon. Czym jest stylofon? Na jakiej zasadzie działa i jak brzmi? Muzyk wyjaśnił to w Dzień Dobry TVN, a potem zagrał dla nas krótki koncert.

  Szczepienia przeciwko COVID-19 trwają w już od kilku miesięcy. Mimo że dostępne preparaty zostały przebadane i uznane za bezpieczne, to część osób uskarża się na nieprzyjemne dolegliwości, które wystąpiły po podaniu szczepionki. Czy to normalna rekcja organizmu? Kiedy i jakie objawy powinny nas zaniepokoić? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy o tym z dr. Pawłem Grzesiowskim, immunologiem, ekspertem Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.

  "Nowa normalność" i "nierealna rzeczywistość" - różnie określamy teraz codzienność, w której przyszło nam się odnaleźć. Zaczynamy tęsknić nawet za trywialnymi czynnościami, wcześniej będącymi stałym elementem repertuaru każdego dnia. Każdy z nas musi się zmierzyć z wyzwaniem na swój własny sposób. Inspiracją może być dla nas Anna Kalczyńska. Jak prezenterce udaje się cieszyć codziennością w czasach pandemii?

  Piotr Stramowski nie kryje ekscytacji nad kreacją swojej postaci w serialu "Tajemnica zawodowa". Rola detektywa stała się mu bardzo bliska i pozwoliła na pracę nad warsztatem aktorskim. W Dzień Dobry TVN artysta opowiedział nam nie tylko o granym przez siebie bohaterze, ale także o niezwykłej roli Magdaleny Różczki, która - jego zdaniem - pokazała na ekranie obraz silnej kobiety.