Karkonosze w wersji slow. Jakie atrakcje czekają na turystów lubiących spokój?

Dolny Śląsk i jego perełki

Dolny Śląsk to idealne miejsce na weekendowy wypad. Dla fanów sportów zimowych poleca się stacja narciarska Winterpol Karpacz Biały Jar, a turyści ceniący sobie ciszę i relaks zachwycą się mniej znanymi zakamarkami. Co proponuje region?

Dolny Śląsk i jego perełki

Karkonosze Slow to pomysł, który kryje współpracę lokalnych przedsiębiorców, artystów, a także ekoturystyką. - Proponujemy takie oblicze Dolnego Śląska i tym samym Karkonoszy, które nie kojarzy się z masowością, pośpiechem, ale kojarzy się z trendem slow, czyli produktami lokalnymi, ofertą warsztatową, mniej znanymi miejscami, wioskami, które są w okolicy - mówiła Dorota Goetz z Lokalnej Grupy Działania w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Dolny Śląsk - z czego słynie?

Artyści i rzemieślnicy z Dolnego Śląska tworzą niesamowite rzeczy. Region ten znany jest m.in. z:

  • haftu zachełmiańskiego,
  • produktów z drewna, np. aniołów karkonoskich,
  • a także architektury.

Michał, mały widz Dzień Dobry TVN, odwiedził stanowisko "Projektu Zima" w Karkonoszach i przeczytał wiersz, który sam napisał o Dolnym Śląsku i jego atrakcjach. Posłuchaj w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN