Karkonosze

  Karkonosze

  Świątynia Wang, czyli Kościół Górski Naszego Zbawiciela, to kościół parafialny wyznania ewangelicko-augsburskiego. Znajduje się w Karpaczu, w Karkonoszach, ale zbudowano go w miejscowości Vang, w odległej Norwegii. Kościół powstał około 1200 roku i uniknął rozbiórki pod koniec XIX wieku dzięki działaniom norweskiego malarza, Johana Christiana Dahla. W Polsce stoi do dziś.

  Choć mamy końcówkę września i zaledwie kilka dni temu zaczęła się jesień, w Polsce spadł już pierwszy śnieg. Biały puch pojawił się w Karkonoszach. Nagranie z tego wydarzenia opublikował Karkonoski Park Narodowy.

  W Szklarskiej Porębie nie można się nudzić, nie tylko zimą, ale również wiosną i latem. Na turystów czekają bezpieczne i utwardzane szlaki, bogactwo osobliwości przyrody i zapierające dech w piersiach widoki. Jakie jeszcze atrakcje przygotowano tam dla wielbicieli gór?

  Karkonosze od lat przyciągają turystów. Ich zimową stolicą jest Karpacz, na którego terenie przebiega blisko 100 kilometrów szlaków turystycznych, w tym te prowadzące na jedną z piękniejszych gór Polski - Śnieżkę. Jaki panuje tam klimat? Jakie atrakcje czekają w Karpaczu na fanów białego szaleństwa?

  Zaczęło się od zakupu 30 dziewczyn i jednego chłopaka. Teraz to już duże stado. Nie są zmutowane przez człowieka, mają długą sierść i - jak zapewnia właściciel jednego z gospodarstw agroturystycznych w Karkonoszach - wyczuwają jak długa będzie zima(!) Sprawdźcie, o czym mowa.