105 uczestników obozu harcerskiego ewakuowanych w Karkonoszach. "Z powodu warunków pogodowych"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Obozy i kolonie  - jakie prawa mają dzieci i rodzice?
Obozy i kolonie - jakie prawa mają dzieci i rodzice?
Wakacje bez paszportu
Wakacje bez paszportu
Tego nie rób podczas wakacji
Tego nie rób podczas wakacji
Wolontariat - ciekawy sposób na wakacje
Wolontariat - ciekawy sposób na wakacje
Bezpieczne wakacje Twojego dziecka
Bezpieczne wakacje Twojego dziecka
Uroki i magia wakacji w starym stylu
Uroki i magia wakacji w starym stylu
Najlepsze książki na wakacje - co czytać latem?
Najlepsze książki na wakacje - co czytać latem?
Kiedy wakacje stresują, zamiast cieszyć
Kiedy wakacje stresują, zamiast cieszyć
Na wakacje na Śląsk
Na wakacje na Śląsk
Uczestnicy jednego z obozów harcerskich, który odbywa się w Karkonoszach, zostali ewakuowani ze względu na ostrzeżenia meteorologiczne. Do akcji wkroczyła straż pożarna. 105 osób spędziło noc w pobliskiej szkole.

Karkonosze. Ewakuacja obozu harcerskiego

Do ewakuacji 105 harcerzy w Karkonoszach doszło w środę, 2 sierpnia na wniosek kierownika obozu. W akcji wzięła udział straż pożarna. Uczestnicy zgrupowania spędzili noc w oddalonej o kilometr od biwaku szkole w Szklarskiej Porębie.

- Podjęto taką decyzję z powodu warunków pogodowych, silnego wiatru i opadów deszczu oraz ostrzeżenia meteorologicznego - tłumaczy PAP oficer dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu.

W środę, 2 sierpnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla południowych powiatów Dolnego Śląska, a szczególnie górskich i podgórskich terenów. W komunikacie odnotowano, że prędkość wiatru może sięgać średnio 45 km/h, a maksymalnie w porywach do 75 km/h. Wspomniane alerty obowiązują do godz. 15 w czwartek, 3 sierpnia.

Alerty IMGW na piątek, 4 sierpnia 2023

Synoptycy nadal ostrzegają mieszkańców Polski przed gwałtownymi burzami. W piątek, 4 sierpnia IMGW przewiduje wydanie alertów drugiego stopnia dla województwa podkarpackiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami mogą pojawić się w południowej części województwa lubelskiego. Meteorolodzy alarmują, że trudne warunki atmosferyczne panować będą również w województwach małopolskim, świętokrzyskim i śląskim, gdzie prawdopodobnie wydany zostanie alert pierwszego stopnia przed burzami. Intensywne opady mają utrudnić funkcjonowanie w województwach opolskim i dolnośląskim (powiat ząbkowicki i kłodzki).

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: onet.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: searagen/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości