Materiał promocyjny

Czarna Góra - idealne miejsce dla fanów sportów i rekreacji. "Każdy znajdzie coś dla siebie"

Bez tytułu
Projekt zima – Czarna Góra
Źródło: Dzień Dobry TVN
Nasza zimowa podróż Projektu Zima po Dolnym Śląsku właśnie się zaczęła. Pierwszym przystankiem jest jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich u podnóża Czarnej Góry w Masywie Śnieżnika. Kurort co roku przyciąga turystów z całej Polski. Nowoczesne kolejki górskie, profesjonalne trasy narciarskie i bogata infrastruktura sprawiają, że nie sposób się tu nudzić.

Czarna Góra - idealne miejsce dla fanów sportów zimowych

Nasza ekipa wybrała się do Czarnej Góry Resort, by sprawdzić, co dzieje się na miejscu. Jak się okazuje, zarówno dzieci, jak i dorośli mają tu, co robić. Stoki, kolejki górskie, lodowisko. Przy tylu atrakcjach trudno o nudę.

- Nasz ośrodek jest kompleksowym ośrodkiem. Zaczynając od infrastruktury, która jest za moimi plecami, czyli trasy narciarskie Efka dla początkujących, kolej Żmija, która jest dla średniozaawansowanych i kolej Luxtorpeda, która jest bardziej zaawansowana. Posiadamy cztery trasy homologowane wyznaczone pod zawody. Każdy znajdzie coś dla siebie - powiedział Mateusz Herman z Czarnej Góry Resort.

Co więcej, infrastruktura hotelowa ulokowana jest bardzo blisko stoków. Dla fanów zimowych sportów jest to więc istny raj.

- Na bieżąco monitorujemy czystość powietrza, przez 365 dni w roku te wskaźniki są na tyle dobre, że możemy określać się jako górski resort z czystym powietrzem przez cały rok - dodał Mateusz Herman.

Resort dla fanów sportu i rekreacji

Jeśli nie jesteście zapalonymi fanami sportów zimowych, nic straconego. W rejonie na turystów czekają też liczne szlaki turystyczne i piękne miejsca widokowe, jak chociażby sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej, z której rozpościera się widok na całą Kotlinę Kłodzką.

- Turyści piesi bardzo chętnie wybierają góry Stołowe czy masyw śnieżnika. Nie możemy zapominać o bezpieczeństwie w górach, czyli przede wszystkim o dobrym przygotowaniu się do tej aktywności fizycznej - powiedział Wojciech Tomaszewski, ratownik górski z Grupy Sudeckiej GOPR.

- Wdrażamy program "Góry bez brawury", gdzie wspólnie z  GOPR-em uczymy bezpiecznego korzystania z wyciągów, szlaków rowerowych, bezpiecznego przebywania w górach. Chcemy, żeby mieszkańcy, a także turyści z Polski i z zagranicy właśnie tutaj spędzali wolny czas. Dolny Śląsk to jest region, w którym jest najwięcej zabytków w Polsce - powiedział Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Piękno Dolnego Śląska

W pobliżu Czarnej Góry warto zwrócić uwagę na prawdziwą architektoniczną perłę, jaką jest pałac Marianny Orańskiej. Tych miejsc do odkrycia także pod ziemią jest tu jednak znacznie więcej. To właśnie na Dolnym Śląsku znajduje się basen termalny uznany za najpiękniejszy w Polsce. Zdrój Wojciech to najstarszy i najokazalszy obiekt w Lądku Zdroju.

- Uzdrowisko Lądek Zdrój i przede wszystkim nasze wody radoczynne od stuleci słyną z tego, że dają dobroczynne działanie. Na przykład narciarze po zimowych szaleństwach przyjadą tu, by się zrelaksować. Wody te obniżają ciśnienie tętnicze krwi, pomagają odpocząć po wysiłkach - powiedział Sławomir Sokołowski z Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A.

Do Czarnej Góry warto wybrać się w najbliższy weekend (28-29.01.2023 r.). To właśnie wtedy rusza tam Zimowe Miasteczko Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Tomasz Brzoza

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości