Karpacz - mekka narciarzy i poszukiwaczy cennych kamieni. "Tutejsze potoki kryją mnóstwo minerałów"

Projekt Zima w Karpaczu
Projekt Zima w KarpaczuDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Karpacz to jeden z najpopularniejszych kurortów na Dolnym Śląsku leżący u podnóża Śnieżki. Najwyższy szczyt Karkonoszy jest celem wypraw turystów przez cały rok. Niezapomniane widoki przyciągają też pasjonatów fotografii. Co jeszcze warto tam zobaczyć?

Stacja narciarska i szlaki turystyczne w Karpaczu

Za sprawą stacji narciarskiej Winterpol Biały Jar amatorzy białego szaleństwa nie mogą narzekać na nudę. Mają do dyspozycji sześcioosobowe podgrzewane kanapy, szkółki narciarskie i snowboardowe, a dzięki nowoczesnemu systemowi naśnieżania mogą szaleć tu najdłużej w regionie.

- Nasza kolej jest czynna do 21:00, więc niektórzy korzystają z niej rano, a niektórzy wieczorem. (...) Główny nasz atut to góry - powiedziała Noemi Kościsz.

W Karpaczu znajdziemy też wiele szlaków turystycznych. Idealnym miejscem na spacery są Krucze Skały. - Można tu przychodzić z rodzinami, oglądać widoki z punktu widokowego na szczycie, szukać różnych cennych minerałów. Tutejsze potoki kryją ich mnóstwo. (...) Można posłuchać historii o miejscowych starych kopalniach - powiedział Dominik Cybulski z Informacji Turystycznej w Karpaczu.

Muzeum w Karpaczu i Park Miniatur w Kowarach

Wolny czas warto poświęcić na zwiedzenie Multimedialnego Muzeum Karkonoszy dysponującego dziewięcioma salami edukacyjnymi, wirtualnymi przewodnikami, wyjątkowymi zdjęciami i animacjami, którym towarzyszy najlepsza muzyka filmowa.

- Wielu naszych gości uważa, że to niesamowite miejsce. (...) Nasze muzeum opiera się głównie o emocje - to my jesteśmy świadkami wielu wydarzeń, które miały wpływ na dzisiejsze Karkonosze, na to, jak wyglądają, na to, jak zachowują się ludzie - stwierdził Aleksander Kowzan.

W Karpaczu i okolicach znajdują się także zabytki warte zwiedzania. W pigułce i w pomniejszeniu można je obejrzeć w Parku Miniatur w Kowarach. Prezentowane tam obiekty to m.in. kościoły, zamki, pałace, starówki miast, ratusze czy schroniska górskie. Są one wierną kopią oryginałów.

- Budowle są pomniejszone w skali 1:25. Te modele (...) wykonują ludzie, którzy ukończyli szkoły rzemiosł artystycznych. Co roku powstaje nowy obiekt. Obecnie jest ich ponad dziewięćdziesiąt - wyjaśnił Marian Piasecki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości