Pierwszy wyjazd dziecka na narty. "Rodzice popełniają mnóstwo błędów"

Autor:
Agnieszka
Mrozińska
Reporter:
Izolda Sanetra
Jak przygotować dziecko na zimowe szaleństwo?
Jak przygotować dziecko na zimowe szaleństwo?Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Już niedługo ferie, co oznacza, że Polacy całymi rodzinami będą szturmowali stoki narciarskie. Andrzej Hyc, właściciel szkółki dla dzieci, zdradził w materiale Dzień Dobry TVN, jak należy się przygotować do pierwszego takiego wyjazdu z dzieckiem. Przyznał, że rodzice często nie wiedzą, jak odpowiednio dobrać sprzęt i przygotować pociechę do lekcji z instruktorem.

Błędy podczas zakupu sprzętu narciarskiego

- Moja wieloletnia praktyka pokazuje, że rodzice popełniają mnóstwo błędów przygotowując dziecko na narty. Przede wszystkim dobierają mu sami sprzęt nie korzystając z rad specjalistów - powiedział Andrzej.

- Często dla małych dzieci kupujemy coś na wyrost. A tutaj super rozwiązanie. Mamy możliwość powiększenia. Rozpruwamy to i w tym momencie wydłużamy rękawy. Ta sama sytuacja jest w spodniach. Nie musimy kupować za dużego. Mamy na 2 lata komplet: kurtka plus spodnie - pokazała Katarzyna Menkała, sprzedawczyni ze sprzętu sportowego. - Innym rozwiązaniem dla małych dzieci są rękawiczki, które rozpinają się do samej dłoni. Dużo łatwiej ubrać je dziecku - dodała.

Kolejnym grzechem rodziców jest kupowanie za krótkich nart i za dużych butów. - Tłumaczą się tym, że można włożyć dwie pary skarpet. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ skarpeta podczas ruchu stopy zwija się i nie jest wygodnie dziecku, nie jest bezpiecznie. Ta noga w bucie nie jest stabilna - powiedziała Katarzyna.

Przygotowanie dziecka na narty

Andrzej Hyc radził, aby wybierać tylko licencjonowanie szkółki narciarskie. - Unikamy przypadkowych instruktorów, których coraz więcej się pojawia, bo tylko wtedy mamy gwarancję, że dziecko będzie się świetnie bawiło i czuło się bezpiecznie - powiedział.

- Warto pokazać dzieciom filmiki w internecie, jak inni ludzie jeżdżą na nartach. Tak, żeby wiedziały, co tak naprawdę je spotka podczas wyjazdu na ferie. Musimy im powiedzieć, że będą jeździły z instruktorem w grupie rówieśników, żeby nie było później sytuacji, jak jesteśmy na miejscu, że dziecko nam odmówi jazdy na nartach, dlatego że było nieprzygotowane mentalnie - dodał właściciel szkółki narciarskiej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Agnieszka Mrozińska

Reporter: Izolda Sanetra

Źródło zdjęcia głównego: E+ / Getty Images

Pozostałe wiadomości