Podróże

Jakie atrakcje czekają na turystów zwiedzających karkonoskie Muzeum Sentymentów? "Musicie odwiedzić to miejsce"

Podróże

Projekt Zima - samorząd Karpacz
Projekt Zima - samorząd KarpaczDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Dolny Śląsk to ważny punkt na mapie podróży polskich i zagranicznych turystów. Malowniczy rejon od lat przyciąga amatorów sportów zimowych, ale stanowi też nie lada atrakcję dla osób pragnących nieustannie poszarzać swoją wiedzę. W karkonoskich Kowarach znajduje się Muzeum Sentymentów, które pozwala przenieść się myślami do przeszłości. Zebrane tam eksponaty mogą szczególnie zaskoczyć przedstawicieli młodego pokolenia.

Muzeum Sentymentów w Kowarach

Muzeum Sentymentów w Kowarach to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w Karkonoszach. Turyści odwiedzający to niezwykłe miejsce mają niepowtarzalną szansę przyjrzeć się przedmiotom codziennego użytku z dawnych lat, a tym samym przenieść się myślami do przeszłości.

Wyjątkowy zbiór eksponatów karkonoskiego muzeum to swoisty hołd oddany czasom PRL-u. Pieczę nad sentymentalną wystawą sprawuje Andrzej Olszewski, który docenia wartość wspomnień i z godną podziwu pasją potrafi opisać rekwizyty, które cieszyły się popularnością w drugiej połowie XX wieku.

- Przyniosłem takie drobne gadżety, które można było zmieścić do torby. Gadżety, których młode pokolenie nie zna, czyli syfon, dyskietki (niektórzy mówią na nie "dawne pendrivy"), pocztówki dźwiękowe, naboje, telefon - mówił w Dzień Dobry TVN dyrektor Muzeum Sentymentów.

Projekt Zima - atrakcje Dolnego Śląska

Wizyta w Muzeum Sentymentów to sprawdzony sposób na przywołanie wspomnień z młodości, ale i sugestywna lekcja historii dla osób, których dzieciństwo pozbawione było takich atrakcji, jak gra w Zośkę czy oczekiwanie na fotografie wywoływane z tradycyjnej kliszy.

- Mój tato miał ciemnię w domu (...). Rano po prostu przynosił zdjęcia, które udało mu się wywołać samemu - zdradził Andrzej Olszewski. Dodał też, że dużym zainteresowaniem gości odwiedzających Muzeum Sentymentów cieszą się urządzenia elektroniczne, takie jak kieszonkowy telewizor z lat 90. XX wieku czy odbiornik radiowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości