Podróże

Pani Basia na emeryturze została fotografką i podróżniczką: "Cieszę się bardzo, bo się otworzyłam"

Podróże

Życie po życiu – tak może powiedzieć o swojej emeryturze Barbara Toczyska z Żagania. Kiedyś uczyła w szkole techniki, matematyki, fizyki i informatyki, a dziś podróżuje po całym świecie. Ze swoich wyjazdów przywozi nie tylko historie i wspomnienia, ale też piękne kadry. O swoich pasjach opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Pani Basi towarzyszył mąż, pan Tomasz.

Podróże na emeryturze

Gdy dzieci państwa Toczyskich wyprowadziły się z domu, pani Barbara poczuła tzw. syndrom pustego gniazda. Wówczas postanowiła zapełnić tę pustkę i tak padło na podróżowanie.

- Ten pomysł gdzieś tam w człowieku dojrzewa – przekonywała rozmówczyni i dodała, że do podróżowania zainspirowały ją programy przyrodnicze i podróżnicze. Następnie wraz z mężem postanowiła wziąć kilka lekcji j. angielskiego, by swobodniej komunikować się zagranicą.

Pani Basia od ponad 10 lat zwiedza najdalsze zakątki świata – od Ameryki Południowej przez Alaskę i Azję po Nową Zelandię. W wyprawach zazwyczaj towarzyszy jej mąż, przyjaciółka, a nawet obce osoby, bo jak przyznała, lubi rozmawiać z ludźmi. Dlatego też często nocuje w hostelach, bo po pierwsze, może tam poznać osoby zewsząd, a po drugie są tanie.

Od podróżowania po fotografię

Podróże dały początek kolejnej pasji. Pani Basia zaczęła fotografować.

– Po tych podróżach zechciałam robić lepsze zdjęcia. Zaczęłam szukać ludzi, którzy lubią to samo, co ja. Najpierw w Żaganiu trafiłam do sekcji fotograficznej. Cieszę się bardzo, bo się otworzyłam – wyjawiła.

Czy Tomasz Toczycki nadąża za żoną? Jaki jest kolejny cel jej podróży? Dowiesz się tego z materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Anita Werner rok temu nie lubiła biegać. Dziś ma za sobą półmaraton

Co robić, gdy przedszkolak bije i dokucza rówieśnikom? Psycholog: "Dajmy dzieciom czas, by spróbowały poradzić sobie same"

Dlaczego nastolatkowie tak mocno przeżywają porażki? "Dzieciaki dzisiaj mają niemal wszystko, ale brakuje im jednego"

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości