emerytka

  emerytka

  79-letnia Pani Lucyna Orłowska postanowiła zostać na emeryturze bizneswoman. Założyła w Krakowie lodziarnię. Uczy się też rachunkowości w technikum i odkryła w sobie zamiłowanie do komputerów. Czy ma same piątki? Skąd wziął się pomysł na prowadzenie lodziarni, skoro całe życie przepracowała w polskiej służbie zdrowia? Jakie ma plany na przyszłość? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Lilianna Gałązka i Katarzyna Wojtulska udowadniają, że życie i wygląd emerytki nie muszą być nudne. Zobaczcie, w jaki sposób przeciwstawiają się stereotypom. Zazdrościmy im energii! :)

  Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika, to najstarsza w Polsce DJ-ka. Zanim przeszła na emeryturę pracowała jako pedagog, zajmując się trudną młodzieżą. Zapytaliśmy ją o to, jak muzycznie "rozmawiać" z młodzieżą? Dla kogo gra - dla młodych czy starszych, którzy chcą się czuć młodo? Jaką muzykę lubi? W jakich okolicznościach Michał Fogg poznał DJ Wikę? Jak się ma w Polsce muzyka retro?

  Pani Krystyna Kopel, mimo artystycznych marzeń, została pielęgniarką. Po przejściu na emeryturę trafiła w końcu do Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach - jednak nie jako studentka, ale modelka. Kto ją namówił do pozowania? Czy odnalazła się wśród młodych studentów malarstwa? Co o swojej pracy powiedzieli nam inni modele?

  Kika Szaszkiewiczowa jest najstarszą blogerką w Polsce. Ma 96 lat, a jej blog pt. „Moje pierwsze 100 lat” cieszy się wielką popularnością. Dlaczego postanowiła założyć bloga? Czy ktoś jej w tym pomaga? Co o tym myślą jej najbliżsi?