Jak utrzymać porządek w pokoju dziecka? Oto sprytne sposoby na przechowywanie zabawek

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Sposoby na przechowywanie zabawek
Sposoby na przechowywanie zabawekDzień Dobry TVN
wideo 2/20

Każdy rodzic o tym wie, że utrzymanie porządku w pokoju dziecka, niemal graniczy z cudem. Rozsypane kredki, porozrzucane zabawki - to standard. Dlatego ekspertka Magdalena Kordaszewska pokazała w Dzień Dobry TVN sposoby na przechowywanie akcesoriów pociech.

Porządek w pokoju dziecka

Utrzymanie porządku to ważna lekcja dla każdego dziecka.

- Musimy pamiętać o tym, że albo sami będziemy sprzątać i będzie to trwało do 18. roku życia dziecka, a może i dłużej, albo tak pokombinujemy, by pokazać dziecku, że to sprzątanie wcale nie jest takie złe i przy okazji może być przy tym zabawa. Sami wiemy, że jeśli ktoś nam zrobi porządek na biurku, to czasami możemy dostać szału, bo nic nie możemy znaleźć. To samo dotyczy dziecka - mówiła Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci w Dzień Dobry TVN.

Sposoby na przechowywanie zabawek

Należy pamiętać, że aby dziecko samo sprzątało, musimy dostosować pokój do jego możliwości, czyli wszelkie pudełka i regały powinny być na wysokości jego rączki. Magdalena Kordaszewska przygotowała listę rzeczy, w które warto się zaopatrzyć:

  • Maty do zabawy ze ściągaczem - po zabawie chwytamy za sznurki i powstaje worek. - Możemy ją również zabrać na plażę. Są różne wersje - mówiła ekspertka.
  • Drewniana biblioteczka - Bardzo zachęca dzieci do czytania. Wygląda jak ekspozycja sklepowa - przekonywała.
  • Obrotowy regał - pomieści zabawki i książki, może też stać się przestrzenią do zabawy, a potem możemy go obrócić i ujrzymy przestrzeń czystą i schludną.
  • Kosze - Wszelkie kosze, do których można wszystko wsypać, bo porządek dla dziecka znaczy, że wszystko jest w jednym miejscu - zaznczyła.
  • Drewniana szafa Montessori - Uczy dziecka samodzielności. (...) Wieszaczki są na wysokości malucha i może sam odkładać. Półki też są na wysokości malucha. Przedszkolak jak się nauczy sam ubierać, to zbuduje jego samoocenę, będzie samodzielny, samowystarczalny. (...) To jest zestaw treningowy - wyjaśniła.
  • Regał z pojemnikami do przechowywania - Możemy posegregować kolorami, różnymi rzeczami. Są różne takie regały z plastikowymi pojemnikami. Pojemnik możemy wyjąć. Świetne w przedszkolu, ale też świetne w domu - przyznała.
  • Organizer ścienny z wymiennymi akcesoriami, które dostosowują się do aktualnych potrzeb dziecka.
  • Stoliki interaktywne.

Zobacz wymienione przedmioty w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący: