Materiał promocyjny

Będziemy rodzicami! Co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka?

Wyprawka dla noworodka. Przygotowanie wyprawki to ogromne wyzwanie – szczególnie dla osób, które zostają rodzicami po raz pierwszy. Szeroka oferta w sklepach oraz ogromna ilość produktów sprawiają, że przyszli rodzice mogą czuć się nieco zdezorientowani. Istotne w wyprawce dla noworodka są nie tylko ubranka, ale też kosmetyki i urządzenia, które mogą usprawnić opiekę nad dzieckiem.

Kiedy zacząć kupować wyprawkę dla noworodka? Najważniejsze elementy wyprawki dla niemowlaka Wyprawka dla noworodka do szpitala Ile kosztuje wyprawka dla noworodka? Wyprawka dla noworodka – najważniejszy jest rozsądek!

Najważniejszym aspektem kompletowania wyprawki dla noworodka jest dokładnie określony plan. Warto przemyśleć, które przedmioty mogą być niezbędne, a z których można zrezygnować. Dzięki temu można w łatwy sposób uniknąć kupna rzeczy, które okażą się całkowicie nieprzydatne, a jednocześnie zainwestować w to, co jest naprawdę potrzebne.

Kiedy zacząć kupować wyprawkę dla noworodka?

Z całą pewnością nie warto czekać z kompletowanie wyprawki noworodka do końca ciąży. W dziewiątym miesiącu spędzenie nawet kilku godzin w sklepie w poszukiwaniu odpowiedniego łóżeczka czy zabawek będzie dla przyszłej mamy niemałym wysiłkiem. O wiele lepiej jest zrobić to w dwóch pierwszych trymestrach – można wtedy dokładnie zaplanować, gdzie ustawić łóżeczko, co jeszcze należy przygotować oraz co ewentualnie dokupić. Przed przystąpieniem do zakupów najlepiej stworzyć sobie listę – dzięki temu żaden z elementów wyprawki dla noworodka nie zostanie zapomniany.

Najważniejsze elementy wyprawki dla niemowlaka

Wyprawka dla noworodka powinna zawierać kilka elementów, które są niezbędne, przede wszystkim łóżeczko i wózek. Niezbędna jest także wanienka dla dziecka, podkładka do przewijania oraz wielofunkcyjny leżaczek-bujaczek, w którym na początku można ułożyć dziecko, a w ramach dalszych etapów rozwoju, posadzić go w wygodnym foteliku. Kiedy wszystkie elementy będą już kupione, należy rozpocząć kompletowanie mniejszych elementów, takich jak ubranka, smoczki czy artykuły higieniczne i kosmetyki. Kupując ubranka do wyprawki dla noworodka, należy uwzględnić porę roku, w której urodzi się dziecko – zakup ubranek zimowych dla noworodka urodzonego w czerwcu lub w maju nie ma sensu, ponieważ do kolejnej zimy dziecko urośnie i kupione pół roku wcześniej ubranka będą po prostu za małe. Wśród ubrań dla maluszka powinny znaleźć się przede wszystkim wygodne body i kaftaniki. Wyprawka dla dziecka urodzonego zimą powinna zawierać więcej ciepłych ubrań, kocyki i czapeczki, a także ciepły kombinezon. Z kolei w wyprawce dla noworodka urodzonego latem należy uwzględnić ubrania z przewiewnych materiałów, między innymi-body z krótkim rękawkiem. Bawełna doskonale sprawdzi się o każdej porze roku. Ważne, aby ubrania dobrze przepuszczały powietrze, tak by dziecko nie pociło się nadmiernie podczas letnich upałów – najlepiej sprawdzi się bawełna organiczna. 

Wyprawka dla noworodka do szpitala

Warto nieco wcześniej przygotować wyprawkę dla noworodka do szpitala , nie zapominając również o torbie dla przyszłej mamy. Dzięki wyprawce dla noworodka i mamy przyszli rodzice będą zabezpieczeni na wypadek wcześniejszego porodu. W wyprawce dla noworodka do szpitala powinny znaleźć się przede wszystkim pieluchy w odpowiednim rozmiarze, ubranka, kocyk, smoczek, butelka i wszystkie inne akcesoria, których nie zapewnia szpital. Warto zorientować się wcześniej, jak wygląda wyprawka dla noworodka w szpitalu, w którym planuje się rodzić.

W wyprawce dla malucha do szpitala powinny znaleźć się kaftaniki dostosowane do pory roku. Oprócz tego w wyprawce muszą znaleźć się także krem na odparzenia, oliwka do skóry, bawełniane czapeczki, skarpetki, chusteczki nawilżane dla niemowląt, rękawiczki tzw. niedrapki oraz ubranie na wyjście ze szpitala. Osoby zmotoryzowane muszą pamiętać o odpowiednim foteliku do przewożenia malucha. Warto również porozmawiać z osobami, które niedawno rodziły – z pewnością będą one służyły cenną radą w kwestii tego, co jest najbardziej potrzebne w szpitalu po narodzinach dziecka.

Ile kosztuje wyprawka dla noworodka?

Większość przyszłych rodziców zastanawia się, ile kosztuje wyprawka dla malucha. Zależy to przede wszystkim od jakości poszczególnych akcesoriów. Mniej istotne rzeczy, takie jak dodatkowe komplety ubrań czy grzechotki można kupić na końcu – duża ilość wydatków przed narodzinami dziecka jest nieunikniona, dlatego warto w miarę możliwości skupiać się na tym, co jest naprawdę niezbędne. Dzięki temu koszt wyprawki dla noworodka nie przekroczy planowanej od początku kwoty. Jeśli w rodzinie jakiś czas temu urodziło się dziecko, warto porozmawiać z jego rodzicami – być może chętnie pozbędą się nieużywanego wózka lub łóżeczka.

Wyprawka dla noworodka – najważniejszy jest rozsądek!

Pojawienie się dziecka to wielkie wydarzenie – odpowiednie przygotowanie pozwoli uniknąć stresu, szczególnie w przypadku pierwszego dziecka. Dobrze zaplanowana wyprawka  powinna zawierać nie tylko ubrania, ale też kosmetyki czy specjalną odzież dla przyszłej mamy. Bardzo ważne jest również wcześniejsze przygotowanie wyprawki do szpitala dla noworodka – warto spakować torbę na kilka tygodni przed planowaną datą porodu.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości