Olivia Gordon jest dziennikarką. Kiedy była w ciąży okazało się, że jej nienarodzone dziecko jest poważnie chore. Na szczęście dzięki nowoczesnej medycynie malucha udało się uratować. Swoje doświadczenia opisała w książce "Pierwszy oddech", która właśnie ukazała się po polsku. Dlaczego zdecydowała się ją napisać?
Najlepszy polski napastnik, Robert Lewandowski, nieczęsto publikuje zdjęcia, które nie są związane ze sportem albo zobowiązaniami marketingowymi. Dziś na jego profilu pojawiła się jednak wyjątkowa fotografia
Dieta eliminacyjna matki karmiącej wdrażana jest w sytuacji, gdy u dziecka pojawiają się niepokojące objawy skórne lub ze strony przewodu pokarmowego. Kobieta karmiąca powinna wykluczyć z jadłospisu pokarm, który prawdopodobnie wywołuje alergię lub nietolerancję. W sytuacji gdy objawy nie ustąpią, konieczne jest wyeliminowanie z diety kolejnych produktów.
Efekt Moro u noworodka, określany również jako "odruch obejmowania", wywoływany jest przez nagłe, niespodziewane bodźce. Objawia się odrzucaniem rączek na boki, a następnie przyciąganiem ich z powrotem do ciała.
Eksperci biją na alarm, że nauka zdalna negatywnie wpływa na psychikę ucznia. To zaledwie wierzchołek góry lodowej. - Dzieci "zdziczały". Zapomniały, czym jest rygor – przytoczyła dziennikarka tvn24.pl Justyna Suchecka swoją rozmowę z nauczycielem.
Koronawirus dotyka coraz młodszych. Ostatnio w grudziądzkim szpitalu zmarł 15-latek zakażony COVID-19. Miał choroby współistniejące. O to, jakich objawów nie bagatelizować u dziecka i czy są szanse, aby nasze pociechy były zaszczepione, zapytaliśmy dr Anetę Górską-Kot, pediatrę i ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym przy ulicy Niekłańskiej w Warszawie.
Niedaleko pada jabłko od jabłoni - a jaka matka, taka córka. To właśnie mamy są pierwszymi, najważniejszymi kobietami w naszym życiu. Zresztą, to nie tylko najważniejsze dla nas osoby, zwierzchniczki, sojuszniczki i powierniczki tajemnic - lecz również nauczycielki. O ile piękno mamy zapisane w genach, o tyle to, jak o nie dbać mamy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Co szczególnie warto zapamiętać z "maminych lekcji"?
Superfetacja to anomalia, do której dochodzi niezwykle rzadko. Ostatni odnotowano taki przypadek w Wielkiej Brytanii. Rebbeca Roberts spodziewała się jednego dziecka, ale w tym czasie zaszła w kolejną ciążę. Jak to możliwe?
Kamila Szczawińska ma dwójkę dzieci, 12-letniego Juliana i 10-Kalinę. Niedługo modelka po raz trzeci zostanie mamą. Czy jej pociechy już wiedzą, że rodzina się powiększy? O to, w jaki sposób przekazać tę informację zapytaliśmy Agnieszkę Stefaniuk, mamę siedmiorga dzieci oraz psycholog Martą Żysko-Pałubą.
Kendo to japońska odmiana szermierki. W naszym kraju tę sztukę walki trenuje około 600 osób. W Dzień Dobry TVN swoje umiejętności zaprezentowali młodzi zawodnicy - Tadeusz i Mikołaj, a ich trenerka Anna Betley-Uchańska opowiedziała, na czym polega ten sport.
Paweł Małaszyński należy do aktorów, którzy niechętnie dzielą się z fanami informacjami z życia prywatnego. Tym bardziej post, który ostatnio pojawił się na instagramowym profilu aktora zaskoczył jego obserwatorów.
Jeszcze kilka lat temu każdy uczeń musiał mieć dzienniczek. To w nim nauczyciel wpisywał stopnie oraz swoje uwagi, co do zachowania dziecka. Czy taka forma komunikacji z rodzicem i oceniania uczniów ma sens? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Aleksandrą Piotrowską, psychologiem dziecięcym, Sylwią Gliwą, aktorką i mamą 9-letniego Aleksandra oraz Danutą Kozakiewicz, dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie.
Prywatne liceum w Słupsku zamierza wprowadzić nabór do klasy vlogerskiej. Czy bycia youtuberem czy influencerem można się nauczyć? Czy utworzenie klasy o takim profilu to dobry pomysł? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Justyną Suchecką, dziennikarką, która zajmuje się tematyką edukacyjną oraz Andżeliką Muchą, influencerką znaną, jako Littlemooonster96 i Sylwią Lipką, influencerką.
Alicja od 8 lat mieszka w Turcji, gdzie wraz z mężem wychowuje swojego synka Emira. Młoda mama w wolnej chwili zajmuje się prowadzeniem konta na Instagramie. Relacjonuje na nim, jak wygląda macierzyństwo w kraju, w którym mieszka. Widzom Dzień Dobry TVN opowiedziała też o tureckich obyczajach.
Mimo, że padaczka to jedna z częściej diagnozowanych chorób neurologicznych, to ciągle krąży wokół niej wiele mitów. Wciąż żywe jest przekonanie, że kobiety, które zmagają się z tym schorzeniem nie mają szans na macierzyństwo. Czy faktycznie tak jest? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy na ten temat z Alicją Sztygowską-Lisowską i Marie Kato-Kmieć, które chorują na padaczkę oraz Mają Kopytek-Beuzen, neurologiem.
Gdy już zrobimy test i dowiemy się, że jesteśmy w ciąży, pozostaje nam poinformowanie o tym partnera, rodziców czy przyjaciół. Jak to zrobić w oryginalny sposób? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała blogerka i organizatorka przyjęć, Kinga Kołodziejak-Gul.
Egzamin maturalny zbliża się wielkimi krokami. Zatem to ostatni dzwonek, by rozpocząć powtarzanie materiału. Dzięki technikom, które przedstawiła w Dzień Dobry TVN blogerka Anna Kania, uczniowie powinni szybko przyswoić niezbędne informacje.
Kilkudniowe dziecko został podrzucone do "okna życia" w Ostrowie Wielkopolskim. Dziewczynkę zostawiono w punkcie przy Specjalnym Ośrodku Wychowawczym Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Co stanie się z noworodkiem?
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tego powodu w Dzień Dobry TVN psycholog kliniczny dr Urszula Sajewicz-Radtke opowiedziała o nowoczesnych metodach terapii dla dzieci ze spektrum autyzmu. Dlaczego jest ono częściej diagnozowane u chłopców niż u dziewczynek?
Edukacja seksualna w Polsce, a właściwie jej brak, to ogromny problem. Niewiedzą w tej dziedzinie wykazują się zarówno młodzi ludzie, jak też ich rodzice. Jakie możliwości mają w związku z tym nastolatkowie i jak mogą im pomóc dorośli? O tym rozmawialiśmy z Katarzyną Banasiak, koordynatorką z Grupy Ponton, która to na co dzień zajmuje się edukacją seksualną.
Wybór butelki dla noworodka to nie lada zadanie. Obecnie na rynku jest wiele produktów, ale okazuje się, że te z plastiku mogą być niebezpieczne dla dziecka. Zapytaliśmy więc blogerkę parentingową Kingę Kołodziejczak-Gul, które butelki posiadają odpowiednie atesty i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.
Depresja poporodowa to stan, jakiego doświadcza wiele świeżo upieczonych mam. Lęk, stres, brak chęci do życia i niechęć wobec dziecka, to tylko jedne z objawów choroby. Jak rozpoznać depresję, gdzie szukać pomocy i co zrobić, by znów zacząć się cieszyć życiem? Na te pytania odpowiedziały nam psycholożki Paulina Gdańska, dr Magdalena Chrzan-Dętkoś, dr Tamara Walczak-Kozłowska.
Czy rodzice powinni budzić swoje nastoletnie dzieci, kiedy te chcą spać do południa? Wielu rodziców boryka się z tym dylematem. Dr Michał Skalski, specjalista od zaburzeń snu, ma swoje zdanie na ten temat.
Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak sprawdza się to głównie u dorosłych. Dzieci bowiem ślepo wierzą swoim rodzicom, gdyż to oni prowadzą je przez świat. Czy warto to wykorzystywać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały aktorki Laura Breszka i Sonia Bohosiewicz, modelka Karolina Malinowska oraz psycholog Ewa Narkiewicz-Nejno.
Szczepionka przeciwko COVID-19 oddziałuje przede wszystkim na układ immunologiczny. Czy może wpłynąć też na płodność? Czy po szczepieniu trzeba odłożyć starania o dziecko? Odpowiedzi na te pytania udzielił w Dzień Dobry TVN dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
57-letnia nauczycielka urodziła zdrowego chłopca i dzięki temu została z jedną z najstarszych świeżo upieczonych mam w USA. Maluch przyszedł na świat dzięki metodzie in vitro. Jak podkreśla kobieta, nigdy nie ma gwarancji, że rodzic będzie mógł obserwować dorastanie swojego dziecka, niezależnie od wieku.
By nie śpiewać z goryczą, że "w czasie lockdownu dzieci się nudzą", poprosiliśmy o radę fachowców. Sebastian "Sztaba" Bajon i Przemysław "Primosz" Śliwiński - twórcy kanału "5 sposobów na..." i autorzy książki "Projekt tata, czyli 100 sposobów na jeszcze lepszy czas z dzieckiem" - zostali naszym zabawkowym pogotowiem ratunkowym. Sprawdźmy, jak samemu zrobić proste zabawki, które zadowolą nasze pociechy.
Edyta Pazura, pod swoim najnowszym postem na Instagramie odniosła się do zjawiska, którego większość z nas z pewnością doświadczyła, ale też prawdopodobnie się do niego przyczyniła. Krytykowanie: według jednych to najgorsza wada pracy w show-biznesie, inni podnoszą, że jest obecne także w innych sferach życia.
Agnieszka Kaczorowska- Pela 5 dni temu na Instagramie poinformowała swoich fanów, że zna płeć swojego drugiego dziecka i... od tamtej pory trzymała ich w niepewności. W końcu jednak przyszedł czas, żeby podzielić się z obserwatorami radosną nowiną. Jak się okazało- wielu z nich się myliło!
Od 27 marca przedszkola i żłobki są zamknięte. W związku z tym rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który został wydłużony do 11 kwietnia. Kto może pobrać takie świadczenie? Czy w tym przypadku praca zdalna ma znaczenie? Z tymi pytaniami w Dzień Dobry TVN zmierzył się Przemysław Ligęzowski, radca prawny.