Newsy

Hollywoodzkie filmy nie będą wyświetlane w Rosji. Tak branża wyraża swój sprzeciw wobec wojny

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
RMF FM
sala kinowa

Hollywoodzkie filmy nie trafią do rosyjskich kin. Tym samym Rosjanie nie zobaczą m.in. nowego "Batmana" czy najnowszej produkcji Disneya. W ten sposób przemysł filmowy postanowił zaprotestować przeciwko wojnie w Ukrainie.

Hollywood reaguje na wojnę w Ukrainie

Przemysł filmowy protestuje przeciwko rosyjskiej inwazji w Ukrainie.

- W obliczu kryzysu humanitarnego na Ukrainie WarnerMedia wstrzymuje premierę "Batmana" w Rosji. Będziemy monitorować sytuację. Mamy nadzieję na szybki i pokojowy finał tej tragedii - podał cytowany przez "The Hollywood Reporter" rzecznik WarnerMedia. Najnowsza odsłona przygód "Batmana" w reżyserii Matta Reevesa z Robertem Pattinsonem w roli głównej do rosyjskich kin miała trafić już 3 marca.  

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Kinomani z Rosji nie zobaczą też najnowszej marvelowskiej superprodukcji. 24 marca do tamtejszych kin miał trafić "Morbius" z Jaredem Leto w roli głównej.

Disney sprzeciwia się rosyjskiemu atakowi w Ukrainie

Warto dodać, że z dystrybucji swoich filmów w rosyjskich kinach zrezygnował też Disney. Studio jako pierwsze ogłosiło, że ich premierowe produkcje nie będą wyświetlane w Rosji. Dotyczy to przede wszystkim najnowszej animacji "To nie wypanda". Produkcja miała trafić do kin 10 marca. 

Przedstawiciel Disneya cytowany przez "The Hollywood Reporter" poinformował, że studio współpracuje z organizacjami pozarządowymi, by zapewnić niezbędną pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Jak podaje "The Hollywood Reporter", hollywoodzkie firmy zarabiają w Rosji ogromne pieniądze. Tylko "Spiderman: Bez drogi do domu" zarobił ponad 44 miliony dolarów

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Ludvig Omholt/Getty Images

Pozostałe wiadomości